Oliver Rosenholm lauloi IHANASTI ihanan kappaleen ja on jatkossa.
Odotan niin kovasti mitä häneltä seuraavaksi kuullaan.
Jotain upeaakin
15
2791
Vastaukset
- Anonyymi
Lucia neito ei päässyt jatkoon kohta alkaa rasismi keskustelu. Voi voi kun oli huono laulaja. Hehhhh
- Anonyymi
Ainoa joka moisen keskustelun aloitti olit sinä.
- Anonyymi
Voi ihana oliver niin umpi homo kuin olla voi saattaa. Ihan järkkyä kun pitää vielä meikillä korostaa. Mahtaa isä olla ylpeä homosta. Voi pyhä jysäys. Miks ei ollut pitsi mekko päällä.
- Anonyymi
Kaikki on ylpeitä Oliverista. Ei vain perhe vaan koko pitäjä ja maakunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki on ylpeitä Oliverista. Ei vain perhe vaan koko pitäjä ja maakunta.
Älä puhu koko pitäjän ja maakunnan puolesta!
- Anonyymi
Siellä ollaan laulamassa ja esiintymässä.
Ja kannattaa vähän ajatella, mitä puhuu 16-vuotiaasta. - Anonyymi
Oliver on saanut kunniamitalin ensiaputaidoistaankin! Reipas poika ja taitava! Mitä vielä hänestä tuleekaan!
https://yle.fi/a/74-20150663
Auttoi siskoaan synnytyksessä autossa!
https://yle.fi/a/74-20045829
Hats off! 👍👏 - Anonyymi
Todellakin ihanaa että Oliver on liveissä!
- Anonyymi
Niin on. Kun Oliver laulaa, niin minä tärisen, kun valtavat kylmät väreet ravisuttelevat ja kyyneleet valuvat silmistä.
Kiitos Arttu, että huomasit ja ymmärsit miten lahjakas, suuri taiteilija Oliver on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin on. Kun Oliver laulaa, niin minä tärisen, kun valtavat kylmät väreet ravisuttelevat ja kyyneleet valuvat silmistä.
Kiitos Arttu, että huomasit ja ymmärsit miten lahjakas, suuri taiteilija Oliver on.Lisään vielä, että olisi mielelläni kuullut ja nähnyt Aku Lehtosenkin siellä vielä.
- Anonyymi
Oliver oli meidän porukan ehdoton suosikki jopa voittamaan koko kilpailun! Mikä noita tuomareita vaivaa kun jono sinänsä hyviä mutta samamuottisia tyttöjä tyrkyllä!
- Anonyymi
Peräti kolme Oliveria ollut kisassa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/The_Voice_of_Finland_(14._tuotantokausi)
Oliver Lindeman oli erinomainen ja valmis esiintyjä, Rosenholmilla myös mahtava ääni, mutta hiukan vielä harjoiteltava että hallitsee täydellisesti.
- Anonyymi
Ihan ok laulaja, miksi pitää meikata aikuisvauvaksi.
- Anonyymi
Hän lienee homo, niin uskon, ei muistuta miestä lainkaan. Meikit ja ilmeet ... koko olemus sen kertoo. On miten tahansa aivan mahtava ääni hänellä, se kai tärkeintä kuitenkin on. Onnittelut Oliverille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hän lienee homo, niin uskon, ei muistuta miestä lainkaan. Meikit ja ilmeet ... koko olemus sen kertoo. On miten tahansa aivan mahtava ääni hänellä, se kai tärkeintä kuitenkin on. Onnittelut Oliverille.
No ei se nyt naisenkaan näköinen ole, mutta saisi tosiaan jättää neiteilyn pois, toivottavasti ohimenevää kun aikuistuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476