Hyvinkään uimala

Anonyymi-ap

Onko Hyvinkään uimalan (sveitsi) saunoissa tapana olla täysin alasti miesten puolella. Valitettavasti on yleistynyt yikkarilka saunojia ja ihanat kalut jää piiloon.

9

1194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liian päällekäyvien ja avoimesti tuijottavien ikääntyneiden homojen vuoksi usea pukee uimahousut jalkaan.

    • Anonyymi

      On kyllä ihme, miten se on niin vaikea olla ilman uikkareita saunassa. Onko se ujoutta vai vaan tyhmyttä(minä minä minä ) vaan. Itse pikkupoikana,teininä,ja aikuisenkin olin alasti ilman mitään ongelmia. Ja samalla näkis millaisia ja miten erilaisia me ihmiset ollaan, ja kullit myös. Eikä mua ole häirinnyt jos joku tuijottaa jalkoväliä

      • Anonyymi

        Kyllä suurin osa miehistä katsoo toistensa kalua vilkaisemalla, bi henkiset katselee häpeilemättä.


    • Anonyymi

      No ei tule mieleenkään tuijotella uimahallien saunoissa muiden kaluja.

    • Anonyymi

      Kyllähän toisten kaluja monetkin katselee. Monesti katse on vaan sellainen koknaisvaltainen silmäys, millainen ihminen on, eikä suoranaista kalun tuijottamista.

    • Anonyymi

      Joskus uimahallin porealtaassa joku sukupuolivähemmistöön kuuluva mies pisti kätensä etumukseni päälle ja kouraisi. Ärähdin. Miehenä tuntui helvetin pahalta yksityisyyden loukkaukselta. Minulta loppui uimahallissa käynti siihen. Vieläkin pitkän ajan jälkeen tunnen sen jonkinlaisena traumana, koska se tuntui ihan oikeasti kuin raiskaukselta. Miten joku tekee tuollaista. Suhtauduin tuohon asti sukupuolivähemmistöihin hyväksyen, mutta tuon ääliön jälkeen suhtautumiseni muuttui. Miettikääpä näissä jutuissanne sitä, että muut eivät seksualisoi saunakäyntejä samoin kuin eräät. Haluamme olla rauhassa ja hiljaisena uida ja saunoa ilman ahdistelua.

    • Anonyymi

      Yleiset saunat ei ole mitään pervojen runkkupaikkoja!! Pitäisi olla täysin järkeenkäypää! Ja ilman mitään mutinoita! Ääliömäistä kuvitella mitään muuta!

    • Anonyymi

      En minäkään saunassa ollessa halua fyysisesti toimia, katsella kyllä ja vaikka sopia tapaamisesta muualla. Siellä voisi vaan katsoa jos on silmää miellyttävää miestä . Olen ap.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2462
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2238
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2058
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe