Henkivakuutus naisille

Anonyymi-ap

Ottakaa miehet eukolle henkivakuutus, eihän sitä koskaan tiedä vaikka piano tipahtaisi päälle tai mikä tahansa onnettomuus tapahtuisi, kuolee vaikka tulipalossa.

7

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Näin 60-vuotias vaimo sytytti tulipalon, joka maksoi aviomiehen hengen.
      Syyttäjän mukaan aviomies meni kodin yläkerran makuuhuoneeseen lepäämään, kun vaimo sytytti sytkärillä tulipalon yläkertaan vievän portaikon vieressä.
      – Tulipalon sytyttämispaikka on sijainnut talon yläkerran ainoan luontaisen poistumistien varrella, katsoo syyttäjä.

      Palo levisi yläkerran porrastasanteelle saakka. Syyttäjän mukaan aviomies oli havahtunut paloon ja yrittänyt myös sammuttaa sitä. Hän hengitti myrkyllisiä palokaasuja ja kuoli kaasujen aiheuttamaan myrkytykseen."
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e7b00ad4-5b79-428b-a5c1-0d0c34b02d96

      Naiaet ovat erikoistuneet elävältä polttamisiin, näitä on ollut paljon, suuri osa jäänyt selvittämättä.

      Yksi tyrkkäsi miehen portailta ja jätti kuolemaan, toinen jätti ulos kuolemaan, laittoi oven lukkon ja kulki itse ikkunasta. Naisten raakuudella ei ole mitään rajoja kun haluavat rahat.

    • Anonyymi

      Eipä aloittajan naisettomana kannata tuollaisia murehtia.

      • Anonyymi

        Ei TARVITSE murehtia, koska oma henki kullan kallis ja siksi en ota ikinä rahanahnetta moraalitonta femakkoa saman katon alle, enkä hankkisi lapsia mitkä joutuisi kärsimään.

        Usein femakoille riittää leskeneläkekin murhan syyksi, puhumattakaan jos on iso perintö tiedossa. USA:ssa akat murhaa todella paljon miehiä henkivakuutusten takia ja usein ehtivät murhata monta ennen kuin jäävät kiinni, pahimmillaan murhaavat lapsetkin.

        Älkää miehet ainakaan itsellenne ottako henkivakuutusta jos hengestänne välitätte! Hyvin osui jälleen kerran kun femakko poistatti :)


      • Anonyymi

        Vaahtopieru vapautuu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaahtopieru vapautuu

        Römpsäpieruissa voi olla monenväristä vaahtoa!


      • Anonyymi

        Jäi sanomatta, että olen alkanut valistamaan nuorempia miehiä, että kantakaa ne siemenet Tallinnaan tai jos rahat riittää niin Riikaan. Ja kotimaassa tarkkana, ettei siemenet eksy ihmishirviöiden mätiin kohtuihin. Siellä luonnevioilla on tapana jalostua.

        Selviää halvemmalla ja pienemmällä mielipahalla.


    • Anonyymi

      Taas kuoli mies viikon sisällä häistä, olikohan kuinka iso henkivakuutus.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."

      Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu
      Suomalaiset julkkikset
      103
      3124
    2. Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...

      ...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä
      Maailman menoa
      504
      2493
    3. Eräälle joka luulee itsestään liikoja

      Pysy kaukana nainen. Palaa todellisuuteen.
      Ikävä
      89
      1653
    4. Vaikka pidät minua

      Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on
      Ikävä
      50
      1346
    5. Nainen, tilanne on nyt tämä

      että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä
      Ikävä
      70
      1228
    6. Jos jotain saisit muuttaa kaivatussa

      niin mitä muuttaisit?
      Ikävä
      84
      983
    7. Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."

      Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa
      Suomalaiset julkkikset
      17
      975
    8. Pandatalo

      Pandatalo myyty. 👍👍👏👏
      Ähtäri
      34
      935
    9. Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan

      Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal
      Maailman menoa
      77
      859
    10. Tänään Uutisnuotassa !

      Ähtärin valtuustoryhmien Kokoomus, Keskusta, SDP ja KD kannanotto 27.3.2025 Ähtärinjärven Uutisnuotassa: *Rakentavaa yh
      Ähtäri
      41
      777
    Aihe