Persujen ihailemat venäläiset polttaneet sotilaidensa ruumiita kaatopaikalla.
Paikallinen roskakuski puolestaan kommentoi, että toisinaan venäläiset eivät ole edes vaivaantuneet polttamaan tai hautaamaan kuolleita sotilaitaan.
Luuletko, että joku hautaa heidät? He kippasivat ne kaatopaikalle ja sitten heittivät roskia niiden päälle. Siinä se.
Paikallinen roskakuski puolestaan kommentoi, että toisinaan venäläiset eivät ole edes vaivaantuneet polttamaan tai hautaamaan kuolleita sotilaitaan.
Luuletko, että joku hautaa heidät? He kippasivat ne kaatopaikalle ja sitten heittivät roskia niiden päälle. Siinä se.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kokoomusnuoret kannattaa vainajien kompostoinnin mahdollisuutta.
Historiasta löytyy myös toinen oikeistossa suosittu ajatus eli saippuaksi keittäminen.
Li Andersson vei vasemmistoliiton eu
Vasemmistoliitto meni eu ryhmään jossa on Diktaattori Vladimir Putinin tukijoita. Vihreiden ex puheenjohtaja Tarja Gronberb on ollut Venäjällä kokouksessa tukemassa Diktaattori Vladimiria.
Persut erosivat äärivenäjämielisestä ID ryhmästä vasta kokoomuksen käskystä. Persut on ylivoimaisesti suomen historian venäjämielisin puolue. Hertta Kuusinenkin oli nyky persuihin verrattuna patamusta porvari.
Ei tuo ole eronnut vielä puolueesta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008699646.html
Persuilla ja Stalinilla löytyy yhteinen ajatus demarien suhteen.
"Sosialidemokraatteja on lyötävä joka päivä."
https://fi.wikiquote.org/wiki/Josif_Stalin#Lähteet
Demarivihan on sittemmin jalostanut mm. ääripikeisto Ruotsissa ja Breivik Norjassa.
Toivottavasti Suomen ja Venäjän välit joskus korjaantuvat mutta Putinia ei kannata kenenkään alkaa kehumaan. Hän on vastuussa jopa miljoonan ihmisen kuolemasta Ukrainan rintamalla ja lisäksi haavoittuneet . Ja hommasi vielä Pohjois-Korestakin nuoria poikia tykinruuaksi. Säälitti ennen joulua kun keräsivät varusteita jossain Moskovan lähellä kun olivat vasta tulleet kotimaasta. Kosketti eräskin poika kun sievästi kiltisti hymyili kameralle. Kyllä sodat pitäisi saada loppumaan.
Venäjän kanssa on mahdotonta sopia mitään, ennenkuin Kremlissä on vaihtunut koko porukka.
Persut on Suomen venäjämielisin puolue.
Mannerheim oli valkoisen Venäjän marsalkka ja lojaali Venjän keisarille, niin kuin Venäjän muutkin valkoiset. Vihasivat kansanvaltaa ja tasa-arvoa.