Katselitteko miehet nuorena poikana paljon esim. isänne Kalleja ym. lehtiä, vai oliko sillä? Mä koulupoikana 1970-80 vaihteessa katselin salaa Kalleja, jalluja, ym. mitä olikaan. Kerran löysin myös seksipelikortit, ja nehän oli kanssa aivan mahtavia katsella.
Kalleja ym.
12
1206
Vastaukset
- Anonyymi
Joo
- Anonyymi
Kyllä tuli kallet ja jallut luettua. Se oli hyvää aikaa 70-80 luku.
- Anonyymi
Joo niin oli
- Anonyymi
Hauskoja muistoja.pikkupoikana kun tongittiin lehtikeräyksiä niin oli kyllä eri jännää kun kun löytyi pornolehtiä🤩
- Anonyymi
Juu näinpä :)
- Anonyymi
Juu
- Anonyymi
Kävin Kalle-lehden R-kioskilta kädet täristen ja ennen kaikkea peläten, että joku näkisi ostokseni. Luin näitä lukijoitten kirjoittamia "tositarinoita" pippeli toisessa kädessä. Tein itsekin yhden novellin sinne saamatta luvattua rahakorvausta (20-100mk), eikä myöskään kirjoitustani julkaistu.
Olihan tuo sinänsä parempaa aikaa, kuin nyt, että silloin piti tehdä töitä saadakseen nähdä sitä paljasta pintaa.
Nythän se on niin yksinkertaista, että ostat vaikka käytetyn älypuhelimen nettiliittymällä ja heti herättyäsi pääset katsomaan erotiikasta hyvinkin roisiin pornoon.
EI välttämättä viisasta tuo. - Anonyymi
60- luvulla löydettiin kaatopaikalta iso kasa ruotsalaisia Fib Aktuelleja
Kummasti alko pikku kikkeli kovettua ,kun katselin keskiaukeaman paljasrintaisia nuotsalaispimuja.
Tuntui jotenkin hyvältä,vaikken vielä ollut oppinut runkkaamaan .
Jalluja ja Kalleja sitten vähän myöhemmin kyllä ahkerasti lueskelin kotitalon vintillä.
Oli se upeeta roiskia mällit niiden kuvien päälle.. - Anonyymi
Vieläkö jollain on tallessa noita lehtiä, vai onko tullut hävitettyä?
- Anonyymi
Löytyy niitä myynnissä esim Huutonetissä
- Anonyymi
Joskus 70 luvun lopulla, kun olin jotain 16v, löydettiin serkun kotoa pornolehtiä piilotettuna vaatekaappiin serkun kotona.
Niitä tuli katseltua montakertaa ja oli kyllä jännittävää.
Se, joka näitä lehtiä luki ja oli piilottanut, ei ollut serkun isä vaan äiti eli minun täti. Selvisi, kun kerran lähdettiin serkun kanssa uimaan ja palasin hakemaan serkun kotoa unohtuneet uikkarit.
Kuulin kun täti oli suihkussa, kävelin makuuhuoneen ohi hakemaan uikkarit ja näin sängyllä niitä pornolehtiä ja valkoisen hieromasauvan, täti oli yksin kotona.
Katselin kyllä tätiä hiukan eritavalka tuon jälkeen. - Anonyymi
Monesti koulupoikana sen päivän kohokohta kun tuli ruskeassa kuoressa Kalle isälle postissa. Aina odotti että isä on lukenut, ja pääsee itse tutkimaan.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3964716Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1492662Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575842255- 331407
- 431369
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!451356- 791221
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein1471060Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8947MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."
Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim14912