Yhdysvallat on keskeyttänyt United for Ukraine-ohjelman.

Tämä tehtiin USA;n rajojen turvaamisiksi eli ukrainonatseja ei enää maahan oteta.

Meillähän noita on jo 100 000 ja lisää otamma ihan miten paljon vaan..... DD

4

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottaen huomioon mitenkä siellä Amerikassa juuri oli varsin Fasistinen Näytelmä, missä muuan setä ojenteli joka kättään Aadolf tyylillä, ja on kotoisin maasta joka kunnostautui rutosorrosta siinä määrin että hänen perheensä pakeni maasta henkensä edestä, niin eikös siellä Amerikoissa luuli ennemmin että noi tuon tyylin edustajat nimenomaan kelpaisi?

      Siellähän suorastaan ihannoidaan tuota liikettä nykyistä valtionjohtoa myöten.

    • Anonyymi

      Mitä ihmeen ukronatseja? Eihän Ukrainassa ole muita natseja kuin ne venäläiset jotka uskovat olevansa herrakansaa jolla on oikeus tuhota naapurimaansa ja niiden asukkaat.

    • Anonyymi

      Kyllä ukrainan elintaso pakolaiset pitäisi palauttaa, maa on täysin turvallinen. Maa osallistuu jokaiseen urheilu tapahtumaan, ei maa jossa on vaarallista voi tälläisiin osallistua. Suomeen tuli heti sodan alettua pakolaisia, kukaan ei tarkastanut mistäpäin Ukrainaa olivat. Saivat turvapaikan kun sanoivat olevansa Ukrainasta. Kyllä maa on saanut niin paljon avustuksia että voi nämä elintaso pakolaiset itse elättää.

      • On myös huomattava että Suomi suojelee ties millaista laumaa hyväosaisia sotilaskarkureita.

        Paras apu meiltä Ukrainalle olisi että pidättäisimme nämä käpykaartilaiset ja palauttaisimme heidät Ukrainaan.
        Siellä on nyt huutava pula sotilaista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1777
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1598
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1119
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1010
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      838
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      790
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe