Ruotsin hallitus kriisikokoukseen pommi-iskujen takia

Anonyymi-ap

Kuukaudessa ollut 30 pommi-iskua, mutta kertooko Yle ja hesari näistä mitään?

Ruotsin hallitus kerääntyi kriisikokoukseen pohtimaan tammikuun pommi-iskuja. Samaan aikaan tehtiin taas uusi isku ja ammuskelu, jossa yksi hengiltä.
Pääministeri Ulf Kristersson jyrisi päivällä medioille, että ennen ei lopeteta ennen kuin jengeille on saatu stoppi.

Hallitus on antanut poliisille mandaatin puuttua tosissaan tapahtumien kulkuun ja on jopa väläytetty, että koko Tukholman julistetaan ns. ratsiavyöhykkeeksi. Eli poliisilla on poikkeuslupa tehdä missä tahansa ja kehen tahansa henkilöratsioita, pysäytellä autoja ja tehdä tiesulkuja parhaalla mahdollisella tavalla.

Samaan aikaan on tapahtunut taas uusia pommi-iskuja. Tiistaina iltapäivällä räjäytettiin Tukholman Årstabergissä. Kerrostalon ala-aulaan vietiin pommi, joka teki suurta tuhoa. Tukholman alueella on alkuviikon aikana maanantaina ja tiistaina tehty ainakin viisi muuta pommi-iskua.

Tätä se väärä maahanmuutto aiheuttaa.

27

282

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muslimithan se ongelma on.

    • Anonyymi

      Ei mene sielläkään hyvin.

    • Anonyymi

      Kyllä mä olen noista lukenut harvasen päivä. Ruotsin pitäisi tehdä Trumpit. Ulos vaan maasta, jos ei maan tapa, kulttuuri, työ tai laki kelpaa. Jos vaikka jonkun tenava tekisi rikoksen, niin silloin karkotettaisi koko perhe. Oppiskohan äippä ja iskä pitämään lapsilleen paremmin kuria?

      • Anonyymi

        Koko perheen karkoitus auttaisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koko perheen karkoitus auttaisi.

        Koko suku karkoitetettava ja perheenyhdistämiset lopetettava.


      • Anonyymi

        Geenitestit on keksitty.


    • Anonyymi

      Se on vain rakkautta ja rikkautta.

      T. Vassari

    • Anonyymi

      Media täällä ei asiasta kerro. Kumma juttu.

      • Anonyymi

        Miten päin ajattelet?


    • Anonyymi

      Musset siellä riehuu.

    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa, että esimerkiksi ruotsindemokraatit varoittivat tästä kehityksestä jo yli kymmenen vuotta sitten. Kuunneltiinko heitä Ruotsissa? Ei, vaan haukuttiin rasisteiksi.

      • Anonyymi

        Suvakit on yhtä vähä-älyisiä kuin mussetkin.


    • Anonyymi

      Erään maan presidentti. "Ruotsi on yksi maailman turvallisimmista maista".

    • Anonyymi

      Trumpin opit käyttöön.

    • Anonyymi

      Sitä saavat mitä ovat tilanneet.

      • Anonyymi

        Todellakin. Niitä ketkä jo vuosia sitten varoittivat hallitsemattoman maahanmuuton vaaroista ei kuunneltu vaan heidät leimattiin rasisteiksi. Tämä on enemmistön ruotsalaisten politiikkojenihan itse aiheutettu ongelma.


    • Anonyymi

      Missä demarit sähläämässä siellä aina ongelmat.

    • Anonyymi

      Kurdiketun setä ammuttu, veikkaus pystyyn.
      Montako raatoa ja pommia Sunnuntai klo 24.00 mennessä?

      Veikkaan 3 hengiltä ja 5 pommia.

      • Anonyymi

        Kurdien listimisestä pitäisi tosiaan maksaa ihan yleisesti tapporahaa.


      • Anonyymi

        1 kuollut ja viikonkoppu alkaa


    • Hei älä nyt ole niin kriittinen. YLE ja Hesari ei ehkä kerro tästä, mutta kertoi kymmenellä jutulla miten persukansanedustaja joi alkoholia vapaa-aikana 👍

      • Anonyymi

        Ylellä on pallo hukassa.


    • Anonyymi

      Helsingin Sanomilla on tänään aiheesta pikku-uutinen.

    • Anonyymi

      Heh heh, diskuteerausta nääs nääs niin saa ainaki kampaviinereitä syyä.

    • Anonyymi

      On helppo olla voittajien puolella. Hehheh päivitelkää ja hajotkaa masennukseen :-D

    • Anonyymi

      Mediat ei oikein ehdi keskittymään näihin pommi-iskuihin kun on se Kalle Palander.

    • Anonyymi

      Tulevat sukupolvet tulevat kiroamaan viimeisen 20 vuoden aikana toimineen politikot täysin järvenvastaisesta maahanmuutto politiikastaan.

      Ja ne idiootit jotka ne äänestivät valtaan.

      Esim saksan politiikassa puhutaan paljon massakarkoituksista mutta silläkin toimenpiteellä saataisiin vain osa ulos tästä sakista joka halveksuu länsimaisia arvoja

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      435
    Aihe