Uudistukset väärään aikaan

Anonyymi-ap

Nykyinen hallitus hoitaa monia asioita ja esim uudistuksia kuin idiootit ikään. Nytkin pahan työttömyyden aikaan tehdään iso työllisyyspalvelujen uudistus. Ihmisten , siis työttömien ja työttömiksi jäävien, elämää hankaloitetaan kuin uhalla. Tässäkään sotkussa ei ole voittajia.
Lisäksi kunnille ei hallitus ole maksanut sovittuja tukia, jotta kunnat voisivat edes asioita hoitaa ja järjestellä. Näin toimii siis Kyky puolueen johtama hallitus.

6

345

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Köyhät kyykkyyn on tämän hallituksen motto . Ja työntekijöitä kurjistetaan joka asiassa. Luulevatko nämä typerykset tuolla hallituksessa, että tätä maata haluaa kukaan kohta enää puolustaa. Pitäkööt tunkkinsa !

    • Anonyymi

      Kokoomus on pilannut terveydenhuollon täytyy olla iso otganisaatio vaikkei ole rahaakaan. Otetaan hoidosta, että on kokoomus porukoilla virkoja.

      • Anonyymi

        Terveydenhuollon pilasi kyllä Sanna Marin. Mutta tämä hallitus ei pysty tekemään enää muutosta parempaan tämän uuvatin jälkeen.


    • Anonyymi

      Tosi on. Perusturvaa ja peruspalveluja uudistetaan ... myllätään yhtäaikaa eikä vaikutuksia tunneta kuin vasta kokemusten kautta. Heikompiosaisten "resilienssi" tahtoo heikentyä, mikä näkyy mm. maksuhäiriöinä, mielenterveysongelmina ja heikentyneenä työkykynä.

    • Anonyymi

      Silmitön väkivalta köyhiä kohtaan mitä voi odottaa persukokkeleilta?

    • Anonyymi

      Mitä vähemmän työpaikkoja, sitä enemmän kurjistetaan ja rankaistaan työttömiä, tuhoten loppukin terveys ja mielenterveys.

      On tullut uusi rotu, kuin työtön ja ne pitää saada tuhottua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe