Nykyinen hallitus hoitaa monia asioita ja esim uudistuksia kuin idiootit ikään. Nytkin pahan työttömyyden aikaan tehdään iso työllisyyspalvelujen uudistus. Ihmisten , siis työttömien ja työttömiksi jäävien, elämää hankaloitetaan kuin uhalla. Tässäkään sotkussa ei ole voittajia.
Lisäksi kunnille ei hallitus ole maksanut sovittuja tukia, jotta kunnat voisivat edes asioita hoitaa ja järjestellä. Näin toimii siis Kyky puolueen johtama hallitus.
Uudistukset väärään aikaan
6
226
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn on tämän hallituksen motto . Ja työntekijöitä kurjistetaan joka asiassa. Luulevatko nämä typerykset tuolla hallituksessa, että tätä maata haluaa kukaan kohta enää puolustaa. Pitäkööt tunkkinsa !
- Anonyymi
Kokoomus on pilannut terveydenhuollon täytyy olla iso otganisaatio vaikkei ole rahaakaan. Otetaan hoidosta, että on kokoomus porukoilla virkoja.
- Anonyymi
Terveydenhuollon pilasi kyllä Sanna Marin. Mutta tämä hallitus ei pysty tekemään enää muutosta parempaan tämän uuvatin jälkeen.
- Anonyymi
Tosi on. Perusturvaa ja peruspalveluja uudistetaan ... myllätään yhtäaikaa eikä vaikutuksia tunneta kuin vasta kokemusten kautta. Heikompiosaisten "resilienssi" tahtoo heikentyä, mikä näkyy mm. maksuhäiriöinä, mielenterveysongelmina ja heikentyneenä työkykynä.
- Anonyymi
Silmitön väkivalta köyhiä kohtaan mitä voi odottaa persukokkeleilta?
- Anonyymi
Mitä vähemmän työpaikkoja, sitä enemmän kurjistetaan ja rankaistaan työttömiä, tuhoten loppukin terveys ja mielenterveys.
On tullut uusi rotu, kuin työtön ja ne pitää saada tuhottua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 49421945
Milloin olet nähnyt viimeksi kaivattuasi?
Itse en edes muista, koska näin häntä. Surkea tilanne.1532605IS:n tiedot: Ammuskelu kylätalolla Taivalkosken Jokijärvellä. Silminnäkijä kertoo hurjasta hetkestä
IS:n tiedot: Ammuskelu kylätalolla Taivalkosken Jokijärvellä – silminnäkijä kertoo hurjasta hetkestä Aseena oli ollut371480Ketjusta poistettu kysymys Kepujen puheenjohtaja Janne Mäkiselle
Vastaanpa Janne Mäkinen nyt tähän kysymykseen,että onko kepujen kuntavaaliehdokkaana yhä kuntavaaliehdokas,joka on poist521427Miten pitkään
Saan tai joudun odottamaan että välini lähentyisivät häneen johon tunnen paljon syviä tunteita. Odotan sitä hetkeä paljo251206- 941180
Olemme myös
voimakkaasti tuntevia ja seksuaalisia. Olen päivä päivältä varmempi tästä ja haluaisin enemmän. Tunteeni ovat kypsyneet711165Vihdoinkin nimet ja puolueet esillä!
Kiitos Ilkka lehti tänään 22.03. 2024 artikkelista sivu 8. Nyt tiedän, mitä olen epäillyt. Mukana on lähinnä kepuja ja351100- 101027
- 44888