Nykyinen hallitus hoitaa monia asioita ja esim uudistuksia kuin idiootit ikään. Nytkin pahan työttömyyden aikaan tehdään iso työllisyyspalvelujen uudistus. Ihmisten , siis työttömien ja työttömiksi jäävien, elämää hankaloitetaan kuin uhalla. Tässäkään sotkussa ei ole voittajia.
Lisäksi kunnille ei hallitus ole maksanut sovittuja tukia, jotta kunnat voisivat edes asioita hoitaa ja järjestellä. Näin toimii siis Kyky puolueen johtama hallitus.
Uudistukset väärään aikaan
6
289
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn on tämän hallituksen motto . Ja työntekijöitä kurjistetaan joka asiassa. Luulevatko nämä typerykset tuolla hallituksessa, että tätä maata haluaa kukaan kohta enää puolustaa. Pitäkööt tunkkinsa !
- Anonyymi
Kokoomus on pilannut terveydenhuollon täytyy olla iso otganisaatio vaikkei ole rahaakaan. Otetaan hoidosta, että on kokoomus porukoilla virkoja.
- Anonyymi
Terveydenhuollon pilasi kyllä Sanna Marin. Mutta tämä hallitus ei pysty tekemään enää muutosta parempaan tämän uuvatin jälkeen.
- Anonyymi
Tosi on. Perusturvaa ja peruspalveluja uudistetaan ... myllätään yhtäaikaa eikä vaikutuksia tunneta kuin vasta kokemusten kautta. Heikompiosaisten "resilienssi" tahtoo heikentyä, mikä näkyy mm. maksuhäiriöinä, mielenterveysongelmina ja heikentyneenä työkykynä.
- Anonyymi
Silmitön väkivalta köyhiä kohtaan mitä voi odottaa persukokkeleilta?
- Anonyymi
Mitä vähemmän työpaikkoja, sitä enemmän kurjistetaan ja rankaistaan työttömiä, tuhoten loppukin terveys ja mielenterveys.
On tullut uusi rotu, kuin työtön ja ne pitää saada tuhottua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949317Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki584833Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit562851Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota441254Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691164