On sanottu, että kun töitä hakee tarpeeksi

Anonyymi-ap

Jossain vaiheessa tärppää.

41

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Työ ei tekemällä lopu, mutta jos niitä ei tee, työt loppuu siihen.
      🎱

    • Anonyymi

      tehdäänköhän noille urainalaisille mitään psykiatrista analyysiäkään , kjisja ugnwrrwkubh jyb hijy sykjeyrybyr otttjjuryvab cwssaab ouukiib jau hitaub buubmj jyb gyinaaub nuryuseb buub auvab ostjiirrusess rukassa ha gahirrabyr inab vwaaBOBRRBLSRÖ

      jaujusra oaras vue43kö ettö jyb hyyrujub nubyb raoyssa eu viu subbe nebbö jisjqa nubö ikeb buudeb gurculuswb hijy higraha,,,,

      ,,,auua hiraub guevulurö jweearukiuaa GYTGGGGGTYG GG

    • Anonyymi

      joku opweaatio oli jooh, kun ukeainalainen mies ei osaa käyttää vwssanpönttöä... buub hyijsee cakriunebaab vesu hbe gig,,, nubö huomasin ja ilmoitin siivoja-naiselle että on omituista.....

    • Anonyymi

      Ny voi jonkin verran haasteita olla kun yritys toisensa perään tekee konkan useimmin kai johtuu johdon osaamattomuudesta hoitaa raha-asioita mu tällä kertaa ei taida olla ainoa syy eiköhän ny johdu myös siitä että kuluttajilla ei ole rahaa maksaa nousseita hintoja koska palkat eivät ole nousseet markka-ajoista juurikaan vaikka hinnat on kolminkerstaitunu suurelta osin

      • Pitäs kotimaista suosia, niin sitten työllistää myös muita. Kaikki vaikuttaa kaikkeen, jos vaan itseään miettii ja ostaa halpaa kiinalaista, niin siinä voi hyvinkin käydä niin että on pian ite työtön. Jos nyt itteni otan esimerkiksi, oon tehny teollisuuteen konepetejä, niin sitten jos ostasin kiinalaista, niin menee yritykset konkurssiin, niin ei enää tarvi konepetejä. Ja vaikka tällä hetkellä teen myös julkisia kohteita, mutta jos yritykset menee konkurssiin, ei oo enää verotuloja, niin sitten ei tehdä myöskään julkisia kohteita. Näin lama aikaan kyllä huomaa, pienenee noikin hommat.


    • Anonyymi

      Kesätöitä ajattelin hakea.

    • Anonyymi

      Hallitus yrittää kaikin keinoin yrittää heikentää tilannetta. Ei onnistu työpaikan saaminen, kun yrityksiä menee konkkaan ja työttömyys vaan lisääntyy.

      • Anonyymi

        Sitten kaikki on ätmejä tai ätnejä 😂


      • Anonyymi

        Noi ei tee ihmisestä ätmiä!


      • Anonyymi

        Sullahan noi kaikki on.


      • Anonyymi

        Sinä et saisi hyttystäkään hengiltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä et saisi hyttystäkään hengiltä.

        Kyllä oon saanu ja saan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä et saisi hyttystäkään hengiltä.

        Musta valehtelu loppuu nyt!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä et saisi hyttystäkään hengiltä.

        Sinä et saa vai?


      • Anonyymi

        Noi ärsyttää mua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Noi ärsyttää mua.

        Et olisi noin lapsellinen rähjääjä.

        ❤️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et olisi noin lapsellinen rähjääjä.

        ❤️

        Noi haukkuu mua ätmiksi.


      • No ilman suhteita voi elää, eikä poikuudestakaan haittaa. Työ sen sijaan on elämän perusta. Ja armeija on ihan hyödyllinen juttu. Mieluummin ase kädessä pahan paikan tullen kuin ilman.


      • No huh huh. Täällä menee jo hurjaks.


      • Anonyymi

        Kun oikein kurottamalla yrität niin saatat ylettyä mua nilkkoihin asti.


    • Anonyymi

      Koulutus ja työkokemus kunnossa niin töitä voi löytyäkin.

    • Anonyymi

      Kyllä mä löydän kumppanin, vaikkei mulla koskaan oo ollutkaan. Sukulaiset ja myös ystävät ovat sanoneet niin.

    • Hienoa että olet aktiivinen. Olen ylpeä sinusta. Niin moni luovuttaa ja syrjäytyy. Sinä olet taistelija ja arvostan sitä.

      • Anonyymi

        Kiitos 🙂


      • Anonyymi

        Onko 24/7 palstalla taistelijan merkki?


      • Anonyymi

        Nyt en oo hakenut, on ollu taukoa, mutta aloin taas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko 24/7 palstalla taistelijan merkki?

        En mä koko ajan palstaile.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko 24/7 palstalla taistelijan merkki?

        Ehkä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä.

        Se oli sarkasmia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se oli sarkasmia.

        Palstasta, ei minusta.


    • Ehkä niinkin, mutta tehokkainta olisi pyrkiä erottumaan muista hakijoista eri tavoin jo hakemusvaiheessa. Jos pääsee haastatteluun asti, on erottautuminen ja mieleen jääminen helpompaa, mutta vaikeus on juuri siinä, että erottuu riittävästi päästäkseen haastatteluun.

      • Mulla ei oikeen koskaan oo ollu mitään vaikeutta löytää työtä. mutta teillä varmaan siellä ATK alalla on vähän toista.


      • JeroP kirjoitti:

        Mulla ei oikeen koskaan oo ollu mitään vaikeutta löytää työtä. mutta teillä varmaan siellä ATK alalla on vähän toista.

        Ei mulla ole ikinä ollut haasteita löytää töitä, paitsi 90-luvun alun lamassa, mutta sekin hoitui niin sanotusti tekemällä. Enkä mä ATK:ta ole tehnyt tosissani kuin vasta reilun 10 vuotta, muuten on tehty niitä duuneja mitä on ollut tai mitkä ovat eniten kiinnostaneet, kumpiakin on ollut riittävästi jotta on saanut valita. Jos on tekijän luonne, ei töistä ole pulaa, ihan sama mikä ala tai vaikka vaihtaisi alaa lennosta.


    • Anonyymi

      voi onnistuokin nnyt niin tuollainen peli missä jotain paikkoja jotain pieniä esineitä itseasiassa mulla on HO;b wu vökrrönörrö hiraub durect2S raevutsusu,,,,, höejtrröcuö eyysyboöucurtabiowyjaua jjtkkö ANDMb Éaswib ewuooaasru tku 229DIS #S.kasjwbbassa,,

    • Anonyymi

      Huomasitko neuvottelutaitoni, tyttojenkkin kanssa... .. The Negotiator of Ku Klux Jkab,,, sdine,,,

    • Anonyymi

      Sitten niin oikeudenkäynnissä otasnkin toidenkin asianajajan... ..
      2 parempi 1 huonompi....

    • Anonyymi

      Toinwn saianjja wewirrää papweiraq miassä koko tuomioiatuin on epäpätwvä j lAR3WNEIAKJI...

    • Anonyymi

      kpyrmlom drlsodom ,rmo kpli iltsösomrm illröo dpmyoo ,ommr dswtti j'm lswllloo ks ,om' pöem kpli lrööarissa avien joku päällikkö jotsin....

    • Anonyymi

      niin tuohon rappuun ei voi mennä koska sielläm inä ja ne kerllarrikummituksien määrääjät jotaqin... jotain hallusinogeeniä kai ollut..

      MUTTA niin todelliseen elämäään... jtatntajuttuja eli johonkin no todellakin paljon ideoita... eli siis minkälaisia jurtruja coisi olla... pirtää mierriä

    • Anonyymi

      en tiedä ikä noin koerkeita aisfrihaejoja coi aiheurraa kuin tuolla meskaliini tsi joku suors ldd ksi... oli omituidts.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      36
      2917
    2. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      173
      2285
    3. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      62
      2284
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      1978
    5. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1336
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1333
    7. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      14
      1330
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1214
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      11
      1194
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1191
    Aihe