Joskus tämä koululaisille tarjottu ilmainen laskettelu oli tietyille piireille suuri ongelma kun sillä "kunta pönkitti" yritystä. Nyt kun yrittäjä on saatu vaihdettua niin tarjontaa on vain lisätty siten, että 1. luokkalaiset saavat koko kevään lasketella ilmaiseksi, mikä sinänsä on ihan hyvä homma. Mutta nämä tietyt, jotka pitivät meteliä ennen asiasta ovat nyt vallan hiljaa ja tyytyväisiä. Kuntalaiset, teitä vedetään kuin pässiä narusta!!
Ilmainen laskettelu
Anonyymi-ap
5
530
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös se ollut yrittäjä eikä kunta, joka tarjoaa eka luokkalaisille ilmaiset kausikortit. Ei muutoksia kunnan suunnalta.
- Anonyymi
Juurikin näin
- Anonyymi
Nyt oli nolo aloitus😆
- Anonyymi
Ei siinä mitään noloa ole. Pointti siinä että ennen ilmainen laskettelu oli ongelma, nyt ei ole.
- Anonyymi
Laskettelu on ilmaista ihan joka mäessä Suomessa. Kiipeät itse mäen päälle ja lasket alas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1113824
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413193- 2352847
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?392376- 361684
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241496Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411476- 141361
- 181345
- 221271