Miksi vasemmistoliitto ja muu ns. kotimainen äärivasemmisto vastustaa puolustusteollisuuden investointeja Suomeen että vientikauppoja ulkomaille?
Tarkoitan että vasemmistonhan pitäisi tukea ja iloita siitä kun Suomen työväenluokka saa töitä ja vaurastuu mutta jostakin syystä vasemmisto vihaa ja vastustaa kaikkea mikä liittyy puolustusteollisuuteen, miksi vasemmistoliitto vihaa puolustusalan piirissä työskenteleviä duunareita? Työläisiä hekin ovat.
Puolustusteollisuus Suomessa. Miksi vasemmisto vastustaa?
13
311
Vastaukset 13
- Anonyymi
Vasemmiston on pakko. Eihän ne muuten olisi johdonmukaisesti väärässä.
- Anonyymi
Sen sijaan se todellinen suomalainen isänmaallinen duunaripuolue ei vastusta:
Poriin suunnitellaan 200 miljoonan euron räjähdetehdasta – Miko Bergbom: Suomi toimii esimerkkinä puolustuksen investoinneissa muulle Euroopalle.
https://www.suomenuutiset.fi/poriin-suunnitellaan-200-miljoonan-euron-rajahdetehdasta-miko-bergbom-suomi-toimii-esimerkkina-puolustuksen-investoinneissa-muulle-euroopalle/- Anonyymi
Saramo on laihtunut-katso aamutv 1 eilen 31.1 pe
- Anonyymi
Kylläpä persutrolli yrittää. Ei se teidän populistinatsien kannatus nouse yhtään, vaikka valehtelet ja haukut vasemmistoa.
Milloin rupeatte välittämään Suomen kansasta, kun nyt olette hallituksessa?- Anonyymi
Persukortti pelattu, odotas... jo kolmannessa kommentissa! Onneksi olkoon, kotiin lähtiessäsi voit käydä kassan kautta ja nostaa sieltä 145 ruplaa bonuksena itsellesi.
- Anonyymi
Totta kai me Vasemmistossa vastustetaan, onhan Putin kuitenkin
Neuvostoliiton seuraaja, joka myöskin haluaa Neuvostoliiton
takaisin. Me haluamme antaa kaiken tuen, jolla
Putin voisi saada maailmanvallan, kuten. maaimanvallankumous
oli meillä tavoitteena aikaisemmin. Stalin toteutti Kommunismin
Euroopassa.- Anonyymi
Me vastustimme myös aikanaan EEC vapaakauppasopimustakin,
myös SDP:n vasen siipi 1970 luvulla. Me haluamme kuulua
itänaapuriin.
- Anonyymi
Tosiaan puolustusteollisuus voisi olla todella iso työllistäjä ja verotulojen tuoja Suomessa mutta moralisoiva vihervasemmisto on sitä venäjän hyödyllisenä idioottina vastustanut vuosikymmenten ajan. Onneksi nyt vasemmistolla ei ole mitään sananvaltaa miten suomalainen yhteiskunta ja teollisuus kehittyy.
- Anonyymi
Nyt kannattaa ottaa Sanna Marinista mallia kun hän yritti kaikin voimin keskittää pelottelemalla demareille äänet eduskuntavaaleissa.
Nyt keskitetään kaikki äänet niille valtuutetuille, jotka ovat yksityisellä sektorilla. Älä missään tapauksessa äänestä kunta- ja aluevaaleissa julkisen sektorin työntekijää, opettajaa, hyvinvointialueen työntekijää, kunnan viranhaltijaa tai vastaavaa.
Jos me annetaan valta vaaleissa julkisen sektorin henkilöille, me yksityisen sektorin työntekijät maksamme 100 prosenttia veroa kun elätämme tätä pöhöttynyttä laitosta.- Anonyymi
Taktista äänestämistä aika pitkälle vietynä tämä suunnitelma.
- Anonyymi
Aivan kuin puolustusteollisuuden parissa työskentelevät eivät olisi oikeita työläisiä vasemmistoliiton mielestä? Onkohan näin?
- Anonyymi
Tänäänkin uutisoitiin useammastakin kotimaista puolustusteollisuutta vahvistavasta uutisesta mutta vasemmisto vain venäjämielisesti vastustaa. Miksi?
- Anonyymi
Eivätkö puolustusteollisuuden työläiset ole suomalaisen äärivasemmiston mielestä "aitoja työläisiä"? No onneksi valtaosa suomalaisista duunareista äänestääkin äärivasemmiston sijaan perussuomalaisia jotka aidosti pitävät huolta heidän eduistaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom1111251- 2231001
- 67970
- 58932
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66896Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal249835Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki36778Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70765Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72742- 42726
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58670- 50620
Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26608Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47494Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen176493- 18488
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12477- 24474
Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9444- 39437