Miksi vasemmistoliitto ja muu ns. kotimainen äärivasemmisto vastustaa puolustusteollisuuden investointeja Suomeen että vientikauppoja ulkomaille?
Tarkoitan että vasemmistonhan pitäisi tukea ja iloita siitä kun Suomen työväenluokka saa töitä ja vaurastuu mutta jostakin syystä vasemmisto vihaa ja vastustaa kaikkea mikä liittyy puolustusteollisuuteen, miksi vasemmistoliitto vihaa puolustusalan piirissä työskenteleviä duunareita? Työläisiä hekin ovat.
Puolustusteollisuus Suomessa. Miksi vasemmisto vastustaa?
13
222
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmiston on pakko. Eihän ne muuten olisi johdonmukaisesti väärässä.
- Anonyymi
Sen sijaan se todellinen suomalainen isänmaallinen duunaripuolue ei vastusta:
Poriin suunnitellaan 200 miljoonan euron räjähdetehdasta – Miko Bergbom: Suomi toimii esimerkkinä puolustuksen investoinneissa muulle Euroopalle.
https://www.suomenuutiset.fi/poriin-suunnitellaan-200-miljoonan-euron-rajahdetehdasta-miko-bergbom-suomi-toimii-esimerkkina-puolustuksen-investoinneissa-muulle-euroopalle/- Anonyymi
Saramo on laihtunut-katso aamutv 1 eilen 31.1 pe
- Anonyymi
Kylläpä persutrolli yrittää. Ei se teidän populistinatsien kannatus nouse yhtään, vaikka valehtelet ja haukut vasemmistoa.
Milloin rupeatte välittämään Suomen kansasta, kun nyt olette hallituksessa?- Anonyymi
Persukortti pelattu, odotas... jo kolmannessa kommentissa! Onneksi olkoon, kotiin lähtiessäsi voit käydä kassan kautta ja nostaa sieltä 145 ruplaa bonuksena itsellesi.
- Anonyymi
Totta kai me Vasemmistossa vastustetaan, onhan Putin kuitenkin
Neuvostoliiton seuraaja, joka myöskin haluaa Neuvostoliiton
takaisin. Me haluamme antaa kaiken tuen, jolla
Putin voisi saada maailmanvallan, kuten. maaimanvallankumous
oli meillä tavoitteena aikaisemmin. Stalin toteutti Kommunismin
Euroopassa.- Anonyymi
Me vastustimme myös aikanaan EEC vapaakauppasopimustakin,
myös SDP:n vasen siipi 1970 luvulla. Me haluamme kuulua
itänaapuriin.
- Anonyymi
Tosiaan puolustusteollisuus voisi olla todella iso työllistäjä ja verotulojen tuoja Suomessa mutta moralisoiva vihervasemmisto on sitä venäjän hyödyllisenä idioottina vastustanut vuosikymmenten ajan. Onneksi nyt vasemmistolla ei ole mitään sananvaltaa miten suomalainen yhteiskunta ja teollisuus kehittyy.
- Anonyymi
Nyt kannattaa ottaa Sanna Marinista mallia kun hän yritti kaikin voimin keskittää pelottelemalla demareille äänet eduskuntavaaleissa.
Nyt keskitetään kaikki äänet niille valtuutetuille, jotka ovat yksityisellä sektorilla. Älä missään tapauksessa äänestä kunta- ja aluevaaleissa julkisen sektorin työntekijää, opettajaa, hyvinvointialueen työntekijää, kunnan viranhaltijaa tai vastaavaa.
Jos me annetaan valta vaaleissa julkisen sektorin henkilöille, me yksityisen sektorin työntekijät maksamme 100 prosenttia veroa kun elätämme tätä pöhöttynyttä laitosta.- Anonyymi
Taktista äänestämistä aika pitkälle vietynä tämä suunnitelma.
- Anonyymi
Aivan kuin puolustusteollisuuden parissa työskentelevät eivät olisi oikeita työläisiä vasemmistoliiton mielestä? Onkohan näin?
- Anonyymi
Tänäänkin uutisoitiin useammastakin kotimaista puolustusteollisuutta vahvistavasta uutisesta mutta vasemmisto vain venäjämielisesti vastustaa. Miksi?
- Anonyymi
Eivätkö puolustusteollisuuden työläiset ole suomalaisen äärivasemmiston mielestä "aitoja työläisiä"? No onneksi valtaosa suomalaisista duunareista äänestääkin äärivasemmiston sijaan perussuomalaisia jotka aidosti pitävät huolta heidän eduistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666