Mistä töitä

Ei edes haastatteluun pääse, kesätöistä ei kuulu mitään. Mikä työvoimapula ja katin kontit!
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Töitä on ja löytyy, oletan palstan nimestä, että asut pk-seudulla. Mee avustajaksi, palkka kohtuullinen voit tehdä osa-aikaista ja jos olet miespuolinen, tarvitaan vähän vahvempaakin porukkaa, joka jaksaa tarvittaessa nostella. Pitää tietenkin osata tehdä ruokaa (netistä löytyy ohjeita), siivota, pestä pyykkiä yms kodin hommaa. Osata keskustella, harrastuksia. Kaikkea kivaa. Jos olet sosiaalinen luonne.
Asiakkaat on mukavia, itse työkin on mukavaa. Suosittelen.

Äänestä
  • Nyt tuli kyllä puuta heinää, avustettavat ovat yleensä kaikkea muuta kuin mukavia

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei edes haastatteluun pääse, kesätöistä ei kuulu mitään. Mikä työvoimapula ja katin kontit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu