lausunto

Hakeeko mies vain julkisuutta, vai oikeutta?

http://www.arcticbeacon.com/articles/article/1518131/28031.htm
2368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

en yhtään ihmettele ettei yksikään maineestaan kiinni pitävä lehti julkaise tuollaista hölynpölyä.

Äänestä
  • Jep, kaikenlaisia sekopäitä sitä onkin. Auttaa ensin useita ihmisiä turvaan ja sitten vielä palaa vaaravyöhykkeelle auttaakseen lisää ihmisiä turvaan. Ja kaiken kukkuraksi ne vielä palkitsevatkin mokoman ja pitävät sankarina. No, jospa palkitseminen sentään tapahtui ennen kuin kaveri alkoi enemmälti tuoda esiin omia havaintojaan tuhon tunteina.

    Mutta kyllä sekin ihmetyttää, että NBC:n edustajat viitsivät viettää kokonaisen päivän hepun kotona tätä haastattelemassa. Jollain ylemmällä sensorilla onneksi taisi olla vielä hieman sitä journalistista vastuuntuntoa jäljellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


crispface kirjoitti:

Hakeeko mies vain julkisuutta, vai oikeutta?

http://www.arcticbeacon.com/articles/article/1518131/28031.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu