Kuopiolainen kansanedustaja lentelee kymmenillä tuhansilla euroilla Kuopion ja Helsingin väliä ja siihen vielä taksimatkat maksattaa päälle kentälle ja kentältä Eduskuntaan. Kertokaapa tämän puolueen kannattajat ja mielellään kansanedustaja itsekkin ( jos tunnistaa kuvauksesta itsensä ? ) mitä tämä teidän kansanedustajanne on saanut aikaan Kuopion ja ylipäätään Pohjois-Savon hyväksi. Veronmaksajana minulla ja meillä muillakin , on oikeus kysyä tätä .
Kallista veronmaksajille ja mitä saadaan vastineeksi
Anonyymi-ap
383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Säästöjä, säästöjä ja vielä enemmän säästöjä vaatinut tämäkin kansanedustaja puolueineen kansalaisilta, mutta miten itse osallistuu säästötalkoisiin ? Ei mitenkään. Luulisi ihmistä hävettävän. Kaikki uskottavuus on mennyt.
Tyhjillä lupauksilla, ilkeyksillä muita puolueita kohtaan ja hyvin vähäisillä teoilla on varustettu tämänkin kansanedustajan tiedot ja taidot.
Saattaapi käydä niin, että Kovin vähän ääniä satelee tämän puolueen ja tämänkin ehdokkaan laatiin seuraavissa vaaleissa. Ihmisten sietokyvylläkin on rajansa.