Pitääkö mennä ulos ennen tempausta, kun katto estää nousun?
Haudat varmaan aukeavat ja ruumiit kohoavat ylös taivaaseen. Kuinka lujaa lennetään?
Haudat varmaan aukeavat ja ruumiit kohoavat ylös taivaaseen. Kuinka lujaa lennetään?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pilviin ja yläilmoihin Herraa vastaan.
Onko tämä Jerusalemin yllä?
Lentoliikenne vaarantuu jos sitä ei ohjata muualle.
Näkevätkö lentokoneessa ja avaruusessa olevat seurakunnan pilvissä vai ovatko he piilossa pilven sisällä?
Mitä jos on aurinkoinen päivä eikä pilviä Jerusalemin yllä?
Kauanko karitsan häät kestävät ja pidetäänkö ne ilmakehässä taivaalla?
Jos kestävät kauan, niin sitten välillä varmaan ei ole pilviä ja seurakunta näkyy maahan asti?
Miten niin ovat näkymättömiä?
Miten niin eivät ole fyysisiä ruumiita?
Jeesus oli lihaa ja luuta herättyään kuolleista ja lentäessään pilvellä Jumalan tykö. Olikohan pitkä matka?
Miten niin mädäntyneet raadot eivät herää kuolleista? Muista Jeesus!
Hassu usko. Zombiet kömpivät ylös haudoista ja lentävät pilvellä. Teleporttaavat.
Hyvä palkka Onko?
No siis kato, tempaushan on sillee et Jeesus vaan niinku NAPS ja me lähetään ylös, eikä mikää seinä tai katto pidättele. Se on vähän niinku kun Pyhä Henki tulee ja BOOM, ihmeet tapahtuu.
Esim. jos oot himas ja katot just YouTubea ja sit tempaus tapahtuu, ni sun kroppa vaan menee läpi katon sillee SWOOSH ku Jeesus vetää meijät ylös. Se ei oo mikää normaali fysiikan juttu, koska tää on niinku taivaallista teknologiaa, ei mitää NASA-juttui. Jumala on kuitenki tehny maailmankaikkeuden, ni eiks se nyt osaa vetää porukkaa katon läpi ilman et sattuu?
Ja sit ne haudat,, ne luut ja kaikki vaan herää henkiin ja tulee maasta sillee ZIP! Mieti jotain vanhaa ukkoo joka on ollu haudattuna 500 vuotta, yhtäkkii se vaan BOINK ylös ja kuun kiertoradalle. Se ois varmaa aika kuumottavaa niille jotka on hautausmaalla just sillon, mut hei, tempaus on tempaus, ei siinä jäädä miettii.
Joten joo, ollaan valmiina, koska Jeesus voi tulla koska vaan. Ja mä kyl toivon et se tulee ennen ku mun pitää taas siivota kirkon vessat.
Amis Petteri
Mitä jos mälli lentää just tempauksen hetkellä? Jatkuuko se vielä pilvissä vai lerpahtaako ja pysähtyy kuin seinään?