Olen vanhaa kalastajasukua. Nyt on tarkoituksena saada saaliiksi aito siiderivalas! Missä parhaat mahdollisuudet saada siiderivalas harppuunan tähtäimeen?
Olen kuullut että Aittokorven Urheiluravintola Marloniin olisi istutettu Pyhtäällä kasvatettuja, mahtaako enää löytyä vai onko uusi istutus tulossa lähiaikoina?
Kalastusta siiderivalan saalistaminen Länsi Kotkassa
9
484
Vastaukset
- Anonyymi
Siiderivalas kutee Juhannusviikolla Itäisellä Suomenladella
Riemuraslan biletystä veneessä
https://i.imgflip.com/9itd3t.jpg- Anonyymi
Ei avaudu ?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei avaudu ?!
Woke
Woke (lausutaan englanniksi /woʊk/) tarkoittaa valveutuneisuutta tai henkilön yhteiskunnallista tiedostamista.
- Anonyymi
Masennustilojen syntyyn vaikuttavia tekijöitä
Masennustilojen syntyyn vaikuttavat monet erilaiset biologiset, psykologiset ja sosiaaliset tekijät.
Psykologisella tasolla masennukselle altistavat itsetunnon hauraus, kehityksen aikana sisäistetyt negatiiviset ajatusmallit, sosiaalinen arkuus ja riippuvuuden kokemukseen perustuva taipumus alistua vuorovaikutustilanteissa. Nämä tekijät voivat lisätä myös yleistä pessimismiä ja stressiherkkyyttä.
Alkoholin käyttö voi johtaa masennuksen pahenemiseen
WORD PORN KYMHVA - Anonyymi
SATURDAY QUEST HOLIDAYT
Semmosta vaan tässä viimosena lomapäivänä mietin, että olipahan aivan järjettömän raskas kolmeviikkoinen! 🙄
Kolme teiniä elää jokainen omassa rytmissään, eikä talo ole hiljainen missään vaiheessa vuorokautta. Lisämausteena nuorison sydänsurut, sukulaisen menehtyminen sekä vanhimman rakkauden hedelmän tuskainen kipuilu kohti aikuisuutta ja sen tuomia vastuita / velvollisuuksia. Ikinä en olisi uskonut tätä sanovani ääneen, mutta nyt olis helppo palata siihen aikaan kun lapset oli vielä alle kouluikäisiä. Onneksi on lehmänhermot, mutta on tää saatana työmaa! 🤦♀️
Ikinä en vielä näin kovasti ole lomalla odottanut töihin paluuta... vois tehdä vaikka vähän pidempääkin päivää 🤓 - Anonyymi
Urheiluravintola Marlon pyhtääläisten siiderivalaiden akvaario josta voi poimia oman elätettävän
https://i.imgflip.com/9jjsxn.jpg - Anonyymi
Toitottele sie Nestori M. vain sinne Saimaalle päin vertaistesi perään.
- Anonyymi
Nappaa tästä vuoden huonoin ystävänpäivälahja! Timo Lavikaisen ja Pasi Karpin Mies miehelle-komedia Pyhtään Aeronautica Arenalla 1.3. kello 18.30.
Lue lisää: https://www.tiketti.fi/mies-miehelle-aeronautica…/104287 - Anonyymi
Hyvää Naisten Päivää Pyhtäältä uitetuille siiderivalaille
Siiderivalaita esiintyy pääasiassa kaupungeissa. Niiden tyypillisiä ajanviettopaikkoja ovat halvat, mutta trendikkäät baarit . Siiderivalaat eivät elä kovin vanhoiksi
Siiderivalaan käytös on viettien varassa, ja siksi yksilöiden käytös muistuttaakin suuresti toisiaan. Siiderivalaiden laumakäyttäytymiseen kuuluu siiderin juominen ja erilaisten juorujen levittäminen. Siiderivalaat yrittävät epätoivoisesti saada kiinni pahaa-aavistamattomia miehiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759512Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297500Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816340SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872080Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377