Venäjä voi vain voittaa ydinsodan

Muu maailma voi vain hävitä sen
16182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ok. Taitaa olla todellisuudessa että kaikki häviää. Ihmiskunta.

Äänestä
  • Juuh ja osa muista eläimistä kuolee mutta maapllo ei tuhoudu ja siitä alkaa eliöiden uusi aikakausi. Näitä isomia tuhoja on ollut aiankin 4 aiksemminkin kuuluisin on varmaan 65 miljoonaa vuotta sitten jukatanin niemimaalle osunut asteroidi joka tuhosi suurimman osan dinoista.

    Äänestä

Kun putin aloittaa ydinsodan me täältä eteläsuomessa näemme moskovan sienipilven mahtaa olla hieno näky.

Äänestä
  • Voi se olla myös eteläsuomessa se sienipilvi.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi se olla myös eteläsuomessa se sienipilvi.

    Toki sitten myhemmin jos venäjä vielä kykenee mutta alkuun putin ampuu tientenkin ydinojukisaan sinne mitä tulee paluu postia eli muihin ydinohjsumahin ranskaa brittaniaa turkissa on usan ydinohjukisa suunnattuna moskovaan ja itse usa yms. kohteet on eka mutta moskova on kohde natolle heti kun putin ampuu toki suomen natovastutajat sanoo että putin eka kohde on helsinki mutta se ei ole totta.

    Äänestä

  • Jos maa olisi littana niin näin voisikin olla. Maan pinta on kuitenkin kaareva ja Moskova niin kaukana, ettei sienipilvi nouse niin ylös että sen näkisi Suomessa.

    Pietari sen sijaan..

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Toki sitten myhemmin jos venäjä vielä kykenee mutta alkuun putin ampuu tientenkin ydinojukisaan sinne mitä tulee paluu postia eli muihin ydinohjsumahin ranskaa brittaniaa turkissa on usan ydinohjukisa suunnattuna moskovaan ja itse usa yms. kohteet on eka mutta moskova on kohde natolle heti kun putin ampuu toki suomen natovastutajat sanoo että putin eka kohde on helsinki mutta se ei ole totta.

    Moskova ja Pietari ovat koko muun Venäjän kanssa säteilevinä raunioina ja ydinjoutomaata vuosikymmenten ydintalvessa, joka kylmentää tappaviksi erityisesti Venäjän alueet. Ei jää Venäjän kansaa ja vähät tunnelirotatkin bunkkereissaan selviää korkeintaan joitakin vuosia.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Voi se olla myös eteläsuomessa se sienipilvi.

    Et kait oo niin pölhö, että kuvittelet Putinin tuhoavan hänelle niin rakkaan Pietarin?

    Äänestä

Ihmiskunta katoaa, mutta joo. Maapallo jatkaa. Sanoiko ne, että neutronipommin jälkeen hyönteiset jäävät eloon?

Äänestä
  • Sillä perusteella Putin on hyönteinen, koska uhkaa ydinsodalla, johon putin kuolisi jos on ihminen.

    Äänestä

Voi sanoa että ahneilla on pa**ainen loppu!
Siinä samalla tuhoavat sivilisaation ja kaiken se hyvän, jota ollaan vuosituhansia rakennettu. Me työmuurahaiset.

Äänestä

Aloituksessa lasketaan sen varaan, että Lombovózhin kylässä vältytään kokonaan ydinaseiden vaikutukselta ja siellä asuvat 62 venäläistä selviävät jatkamaan Venäjän valtiota. Tietysti jos eivät kuole ydintalveen jos sellainen ennustusten mukaisesti tuppaa päälle.

Äänestä
  • Enemmän kuin 62 venäläistä tulevat selviämään ydinsodasta. Kyseessä on ääriolosuhteisiin tottunut sinnikäs kansa, joka ei vähästä hätkähdä. Siksi Venäjän federaatio ei pääsy ydinsodaan - se alkaa siitä!

    Äänestä

Venäjä ei voita ydinsodalla.
Ydinsodalla ei ole voittajaa, ainoastaan häviäjiä.
Jos kuvittele voitavansa ydinsodalla, niin kuolee viimeistään, kun laskeumat saa päälleen ja onko se voittaja, joka joutuu "voittonsa" jälkeen kyhjöttämään lopullisesti ydinsuojassaan, eikä voi sieltä ulos tulla.
Mitä on silloin voittanut, vankeuden ydinsuojassaan, onpa hieno voitto.

Äänestä

Kyllä vain ja naapurin koira pascansi eilen illalla timantteja kun laitoin käteni sen perceen alle.

Äänestä

Pietarin vodkankusijoitten voimafantasiat alkavat olemaan jo sen verran harhaisia että heidät pitäisi saada ensin katkolle ja sen jälkeen psykiatriseen hoitoon🤔

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Muu maailma voi vain hävitä sen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu