Haluan ukrainalaiset kotimatkalle

Sen takia että:
14222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei voi mitenkaan varmistaa onko ne ukrainalaisia vaan venäjän tänne sijoittamia.

Äänestä
  • Kas siinä vasta pulma.

    Äänestä

Ne palaa kotiin, kun Putin on lyöty.

Äänestä

Kuha palasina putin, nii voihan ne kävästä..

Äänestä

Ne on putinin miehiä.

Äänestä

Voi, voi. Aina ei saa mitä haluaa.

Äänestä

oma maa mansikka, muu maa mustikka. Ihanteellisessa maailmassa jokaisen olisi hyvä olla omassa maassaan.

Äänestä

Sanoisin että tämä on riski maalle. Näin iso määrä vieraan vallan kansalaisia.

Äänestä
  • jotka eivät mene töihinsä vaan lakkolevat
    se ei ole isänmaallista kun työnantajat kantoivat
    heidät läpi koronan

    Äänestä

Avaaja lisää_ jäi avaus kesken

että he tekisivät lakkolaisten työt
karkotetaan lakkolaiset

Äänestä

Mä haluan musujen jo lähtevän kotimatkalle, yhteiskunnalle liian raskas taakka, he luulevat olevansa herra kansaa, rikollisia ovat. Ukrainalaiset näyttävät kotoutuvan hyvin Suomeen lyhyessä ajassa, eivät ole ranttuja työhön ja alkavat tuottaa verotuloja valtiolle, siis päinvastoin kuin musut.

Äänestä

Tämä tulee viel näpeille.

Äänestä

Miksi rintamakarkureita täytyy elättää.

Äänestä
  • Eu käskee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen takia että:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu