On alusta asti ollut selvää että Eu on Neuvostoliiton kopio.
Me olemme nyt Suomettuneet paljon pahemmin kuin Neuvostoaikana !
Tämä on paljon törkempää ,kuin silloin silloinhan pysyttiin ns. lain sisällä.
Nyt nuollaan Trumppia joka Ryöstää maita ja laittaa kontalleen pelkällä uhkailuilla ja pakotteiden ja tullien pelossa.
Ei olisi uskonut että Suomi Suomettuu näin nopeaa !
Kaikki kansainväliset sopimukset ja oikeudet ja lait on heitetty romukoppaan kahdesssa viikossa !
Saa nähdä mitä tästä seuraa
Meilllä vaan on Naapurissa iso maa joka ei ole Suomettunut eikä polvistunut Usa:n edessä,niin on vaara että se vielä sanoo viimmeisen sanansa.
Sillä on sellaiset Sarmatit että oksat pois jos se sanoo.
Eiois tupistakaan uskonut kuin nopesti se Suomettuu !
Se puhua tupisi vielä muutama kuukausi sitten niitä Liperaalisia naurettavia juttuja liehutti sateenkaari lippua, joka oli yhtä tyhmää kun tämä täydellinen nöyrtyminen Trumpin edessä sen kenkiä nuolemaan.
Ei voi sanoa kuin että on taas menty ojasta allikkon.
Miksi Suomen pitää olla tällainen perseen nuolija valtio joka ei osaa omalla järjellä ajatella ,aina pitää jotakin nuolla ja lipoa..
MIKSEI SUOMI KESTITY OMAAN TALOUDEN HOITOON JA VELKOJEN MAKSUUN JA VIENTITUOTTEIDEN TEKOON JOTTA SAISIMME VALUUTTATULOA JOLLA NOSTAISIMME KANSALAISTEN OSTOVOIMAA ?
Mitä järkeä on haastaa sotaa ja riitaa ja tukea Eu:n ja Venäjän sotaa Ukrainasta ja velkaantua korviaan myöden sen takia...Ei me saada sitä paska läävä maata eikä me tarvita sitä... Putin ottaa itä osat ja Trump malmit ei Eu:lle jää mitään muuta kuin velat kun siitä on soditttu... TÄYSIN JÄRJETTÖMÄN TYHMÄÄ HOMMAA OLLUT KOKO SOTA !
Suomi on Suomettunut ! Tämä siitä Eu:sta seurasi !
3
78
Vastaukset
- Anonyymi
Huvittaa kun Suomessa oli hirveä intos voiko itärajan sulkea rikkomatta kansainvälisiä sopimuksia ettei koidu haittaa (Pakolaisille) !!!
Trump uhkasi laittaa meksikolle tulleja sen takia koska se ei telota vangitsemiaan huume kauppiaita (Pakolaisia) !
Eli me nyt tuemme Trumpin vaatimusta teloittaa niitä kuten se vaati.
Oikein nuolemme ja pokkuroimme innokkaana sen edessä.
Että mua naurattaa tämä tilanne:)- Anonyymi
Suomen päättäjillä on nyt mennyt puurot ja vellit sekaisin ja arvotkin on hakusassa kun nyt ei enään ole kuin 2 sukupuolta ketä nuolla kun kaksiviikkoa sitten niitä oli vielä 3 maailmassa. hassua...
- Anonyymi
ennen euta kumardettii neuvostoliittoon päin, suomi tosiaan suomettuu vain euhun päin,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä372071Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1821510- 941401
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421209- 1151108
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351050Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251000- 74960
- 70894
- 250886