On alusta asti ollut selvää että Eu on Neuvostoliiton kopio.
Me olemme nyt Suomettuneet paljon pahemmin kuin Neuvostoaikana !
Tämä on paljon törkempää ,kuin silloin silloinhan pysyttiin ns. lain sisällä.
Nyt nuollaan Trumppia joka Ryöstää maita ja laittaa kontalleen pelkällä uhkailuilla ja pakotteiden ja tullien pelossa.
Ei olisi uskonut että Suomi Suomettuu näin nopeaa !
Kaikki kansainväliset sopimukset ja oikeudet ja lait on heitetty romukoppaan kahdesssa viikossa !
Saa nähdä mitä tästä seuraa
Meilllä vaan on Naapurissa iso maa joka ei ole Suomettunut eikä polvistunut Usa:n edessä,niin on vaara että se vielä sanoo viimmeisen sanansa.
Sillä on sellaiset Sarmatit että oksat pois jos se sanoo.
Eiois tupistakaan uskonut kuin nopesti se Suomettuu !
Se puhua tupisi vielä muutama kuukausi sitten niitä Liperaalisia naurettavia juttuja liehutti sateenkaari lippua, joka oli yhtä tyhmää kun tämä täydellinen nöyrtyminen Trumpin edessä sen kenkiä nuolemaan.
Ei voi sanoa kuin että on taas menty ojasta allikkon.
Miksi Suomen pitää olla tällainen perseen nuolija valtio joka ei osaa omalla järjellä ajatella ,aina pitää jotakin nuolla ja lipoa..
MIKSEI SUOMI KESTITY OMAAN TALOUDEN HOITOON JA VELKOJEN MAKSUUN JA VIENTITUOTTEIDEN TEKOON JOTTA SAISIMME VALUUTTATULOA JOLLA NOSTAISIMME KANSALAISTEN OSTOVOIMAA ?
Mitä järkeä on haastaa sotaa ja riitaa ja tukea Eu:n ja Venäjän sotaa Ukrainasta ja velkaantua korviaan myöden sen takia...Ei me saada sitä paska läävä maata eikä me tarvita sitä... Putin ottaa itä osat ja Trump malmit ei Eu:lle jää mitään muuta kuin velat kun siitä on soditttu... TÄYSIN JÄRJETTÖMÄN TYHMÄÄ HOMMAA OLLUT KOKO SOTA !
Suomi on Suomettunut ! Tämä siitä Eu:sta seurasi !
3
193
Vastaukset
- Anonyymi
Huvittaa kun Suomessa oli hirveä intos voiko itärajan sulkea rikkomatta kansainvälisiä sopimuksia ettei koidu haittaa (Pakolaisille) !!!
Trump uhkasi laittaa meksikolle tulleja sen takia koska se ei telota vangitsemiaan huume kauppiaita (Pakolaisia) !
Eli me nyt tuemme Trumpin vaatimusta teloittaa niitä kuten se vaati.
Oikein nuolemme ja pokkuroimme innokkaana sen edessä.
Että mua naurattaa tämä tilanne:)- Anonyymi
Suomen päättäjillä on nyt mennyt puurot ja vellit sekaisin ja arvotkin on hakusassa kun nyt ei enään ole kuin 2 sukupuolta ketä nuolla kun kaksiviikkoa sitten niitä oli vielä 3 maailmassa. hassua...
- Anonyymi
ennen euta kumardettii neuvostoliittoon päin, suomi tosiaan suomettuu vain euhun päin,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843402
- 771347
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821339Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd104987Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835