Aitovenäläisten liittovaltio; olkoon se sitten nimeltään vaikka Siperian Liitovaltiovaltio! Tärkeintä asiassa on se, että on perustettavan liittovaltion LÄNSI-rajat ovat / noudattavat URAL- vuoriston reunoja ja olkoon siinä joku koukkaus uudistuvaan Moskovan! (historiallisista syistä)
Uralista länteen muodostetaan entisistä ORJA-kansoista ikäänkuin NL-/ ja kansainvälisenä ”anteeksipyyntönä” uusi liittovalltioiden alue, joiden kehitysmallina ja ikäänkuin vetureina / konsultteina …. toimivat aikoinaan Neuvostoliitosta ”karanneet” Viro, Latvia Ja Liettua!
Liittämässäni kartta-aineistossa on niitä Suomais-sukulaiskansoja, jotka järjestytyvät URAL-vuoriston tänne länsipuolelle! Haettakoon mallia USA:sta
Venäläiset maistakoon omia ”lääkkeitään” …. Vodkaan yms…. ITÄ- puolella!
Katso kartta !
https://i.media.fi/incoming/71dbs3/4690165.png/alternates/FREE_960/4690165.png
Siivotaan ja siirretään komm. sotkut URALIN taakse. Talkoot pystyyn!
Anonyymi-ap
0
265
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117104
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324188törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/363655Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3981940- 321457
- 351438
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621337Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121078Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721055Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111000