Löytyykö Kihiniötä kiinteistöä mihin voisi perustaa korjaamon ja mahdollisesti muita palveluita?
Vastaukset 13
- Anonyymi
Onhan tonttimaata johon saa hallia lykätä ja pukata. Maksavat asiakkaat vain on ihan muualla.
- Anonyymi
Kylillä puhutaan, että läheltä keskustaa saattaisi olla tulossa myyntiin
- Anonyymi
Tämä voisi kiinnostaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä voisi kiinnostaa
Onko tämä se kotikoulun lähellä oleva?
- Anonyymi
No kyllä täällä yrittää saa. Yrittäjäpankki jonka loivat tyhmät ryhmät jotka halusivat että heitä nuollaan ja ihannoidaan sitä ei nyt sitten ole. Mutta yrittäkää toki ja tehkää halleja vaikka asiakasryhmä on perseaukista. Mutta pitäähän lähimmäistä auttaa ja lopuksi on itsekin perseauki.
- Anonyymi
Onko Riikosen halleilla tilaa tai TBn tiloissa?
- Anonyymi
Voisi kunta rakentaa hallin ja auttaa alkuun. Ostaa ruuvimensselit ja jakoavaimet ja näin varmistaa veronmaksaja sinne kuntaan.
- Anonyymi
Eikö Pirhalta jää yhtään autotallia käyttämättä?
- Anonyymi
Entiseltä Kotikoululta, siellähän on jo rasvamontutkin valmiiksi. Siellähän voi tehdä verovapaasti....
- Anonyymi
konkaanhan se meni takavuosina kun yritettiin veroa maksaa.
- Anonyymi
Nythän se menestyy, sama mies painaa verottomana... Ilman huolia ja kunta vain jäi kiinteistöverojaan saamatta.
- Anonyymi
Me olemme pöyristyneitä kun veroja ei makseta.
- Anonyymi
Kuulemma muuallakin tehdään verovapaasti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???261043- 71922
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha594869- 48855
- 82748
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69654
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646