Ukrainan Oligarkeille pitäisi antaa Noobelin rauhan palkinto 2025 !

Anonyymi-ap

Koska ne on vieneet niin paljon rahaa (Kymmeniä Miljardeja) ulos maasta mm. Espanjan rannikolle,Dubaihin ,Phukettiin jne...'
Rahaa joka oli tarkoitettu Ihmisten tappamiseen !
Jos lasketaan että nyt rahalla on tapettu 1 Miljoona ihmistä (sota on kallaista kansanhuvia)
Niin voidaan laskea että oligarkit on säästäneet toiset 1 Miljoonaa ihmsihenkeä kun he ovat tehneet niin mahtavaa rauhan työtä että ovat vieneet rahaa piiloon lomaparatiiseihin ja sijoittaneet ne asutnoihin ja loistoautoihin.

Tämän takia heille pitäisi antaa ehdottomasti Noobelin rauhan palkinto.
Koska kukaan muu maailmassa ei ole omalla toiminnalla noin paljon palastanut ihmishenkiä kuin nmä Zelanskyn suojeluksessa olevat Oligarkit.

Suomikin on lähettänyt kymmeniä Miljardeja rahaa tappamiseen...voidaan laskea että siitäkin rahasta on puolet mennyt oligarkkien taskuun jotka on tehneet parasta rauhan työtä viemällä rahat posi sota alueelta ettei niilläö tapeta lisää ihmisiä !

Ehdottomasti heille pitäs antaa palkinto,mutta emme tiedä saako he sitä koska palkintojen jako komiteassa voi olla sota hulluja jotka haluaa ihmisuhreja rahan vastineeksi.

Mysö Trumpille pitäs antaa rauhan palinto kun se laittoi Ukrainan ihmisten tappamis tuen vastikeellisesksi sisi vaihtoi kaivos malmeihin sen..se vähentää ihmisten tappamista kun tuki vähenee ja miehet joutuu oikeisiin töihin kaivoksiin sota tantereelta ihmisiä tappamasta.
Trump on rauhan mies mysö.

Suomen polititko taas on sota hulluja jotka on velkaannuutaneet tämän maan korviaan myöten ihmisten tappamisen kiihdyttämiseksi ,ihan kuin aadol Hiteler 80 v. sitten teki ! samanlaisia hulluja suomen pättäjät on vasemmalt a-oikealle Paavo Väyrystä lukuun ottamatta joka on ainoa joka on järjissään tässä asiassa tässä maassa....muttta Paavoa ei kuuntele kukaan ja tappaminen jatkuu vaan..
Suomalaiset politikot pitäisi ottaa kiinni ja laittaa Haagiin tuomittavaksi !

3

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hassua kun Suomi velkaantui 2014 jälkeen lähes 100 Miljardia lisää Ukrainan ihmisten tappamisen takia !
      Kohtahan ne vaatiii että meidän pitäää ristit ostaa niiden haudoillekin ! Millä rahalla me ne ostetaan kun muutenkin ollaan jo vararikossa ?

      Voisko Suomi muuttaa sota hommia niin että saataisiin hyötyö sotimisesta eikä vaan velkaannutaisi ?
      Meillähän on naapurissa rikas öljyntuottaja maa norja !
      Eikö me voitaisi hyökätä sinne ? se olsii paljon parempi idea kuin maailman vahvinta Ydinase maata vastaan tapellla jolle me emme voi teoriassakaan mitään.

      Saataisko me Norjasta ryöstettyä jotain millä saataisiin valtion velat maksetua ?
      Vai mihin meidän kannattaa hyökätä ?
      Entä Gröönlanti ? jos vallataan se ja myydään Usa:lle ?
      Eikö sekin olsi parempi kuin ukrainassa ihmisten ttappaminen velaksi ?

      • Anonyymi

        Entä jos me oltaisiin rauhassa ja luvatttaisiin ettei sodita kenenkään kanssa ja anottaisiin Valtion velkojemme armahdusta eikö se olisi kaikista parasta ?

        Mahtava uutinen :)
        Trump pan pakottteita ict Tuomioistinta vastaan joka suojelee todellisia murhaajia !

        Trumpile pitää myös antaa Noopelin rauhan palkinto ! Se on todellinen rauhan mies !


    • Anonyymi

      Zelensky on taas Murhamies nro 1 sitä ei saa armahtaa eikä palkita ,ei vaikka se suojelee Oligarkkeja jotka vie tapporahaa pois maasta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      106
      9616
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4711
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1961
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1660
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1329
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      937
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe