Gaza alue ollaan tyhjentämässä. Israel tukee Trumpin Gaza-suunnitelmaa
– Armeijalle käsky
Netanjahun mukaan Trumpin suunnitelma, joka on tyrmätty laajalti, on merkittävä. Israelin armeija valmistelee jo palestiinalaisten lähtöä – vapaaehtoisesti.
Syyriasta ei enää tule ohjuksia Israeliin, Kohta ei tule Hamas ohjuksia Gazasta. Ensimmäine Hamas ohjus rypäs sieltä Israelin kaupukeihin vei lähes 1500 Israelilaisen hengen. Myös Iran ampui ohjuksia Israeliin, Venäisten ja omillaan. Samoin Hizbollat.
Palestiinan nimeen ampuivat rahtialuksiin kansaivälisillä vesillä ohjuksin Huthit. Vilä helmikuun alussa Huthit ampui kauppalaiva ohjuksian.
Jemenin huthikapinalliset; Iranin tukemat huthikapinalliset ovat hyökänneet Punaisellamerellä liikkuvia rahtilaivoja vastaan kymmeniä kertoja.
Suomestakin häiriköivät Palestiinalaiset passittaa kotiinsa.
Vihreitten lempi Palestiinalaisia alkaa lähettämään kotiinsa
Anonyymi-ap
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275364
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533502Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232990Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412112