Kaikki kosketuspinnat Venäjään puuttuvat; nyt odotellaan enää taistelukosketusta.
Kotivarakehotukset on annettu ja Itä-Suomea tyhjennetään puskurialueeksi.
"Venäjän uhittelun takia TNT- tehdas sijoitetaan kauas itärajasta" kirkuu lehdistömme. Täällä eletään vielä Talvisodan aikoja eikä ymmärretä vieläkään ohjusen merkitystä.
Venäjällä on jo käytössään Oreshnik- ohjukset joiden nopeus on 12 300 km/h.
Laskekaa siitä lento- ja iskemäaika itärajalta paukkutehtaaseen.
Kyllä tulee jytinä...
Orpon hallituksen leikkauspolitiikka on murhaava.
Satojen miljoonien "säästöt" kerrotaan neljällä ja lähetetään Ukrainan oligarkeille jotka nauravat tyhmyydellemme. Rahojen käyttöä emme tietenkään valvo millään tavoin.
Korkeasti koulutettujen massatyöttömyys on jo täysin totta.
Puolet massamaahanmuuttajistamme ovat "työttöminä", loput surkeissa matalapalkkatöissä. Onneksi tekevät pimeää työtä hyvin ahkerasti.
Talouttamme eivät paranna mahtavat ostomme puolustusvoimille. Ne ovat kohta vain romurautaa museoissa jollemme kohta pääse niitä käyttämään tositoimiin.
Orastavat jäänmurtajien rakentamissopimuksetkin on kai jo torpattu kuminaamaisen pillikinttumme sähläilyn takia.
Yhdysvaltojen ja Euroopan välille syntyy kauppasota joka kiihdyttää omaakin inflaatiotamme entisestään.
Onneksi tekoälyt kehittyvät jättimäistä vauhtia ja voimme kohta niiltä kysyä apua moniin ongelmiimme.
Maamme on menossa kohti helvettiä; on aivan sama keitä hallituksissa on...!
6
197
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta ihmisiä on hyvä pelotella niin eivät sitten käy täydellä teholla.
Kaikki eivät kuitenkaan kaikkea pelottavaa usko.
Pillikinttu sählää kai tahallaan niin kuin muutkin tähän mennessä
monta vuotta ovat tehneet?
Sotivat omaa kansaa vastaan ennen kun on liian myöhä?
Onko yhtään tekoa suomen päätäjil ollu 10 vuoteen joka ei olisi ollut haitaksi suomelle?+ - Anonyymi
Maassa, jossa on suurin Valo, siellä on myös suurin pimeys ...Suomessa on pimeyden keskittymä eliitin osalta, heitä on ehkä puoli miljoonaa. Näistä valitaan aina kansalle edustajat ...niin että ihan sama ketkä noista puolesta miljoonasta on vuorollaan johtamassa suomalaisia ...pelkkää alasajoa, eivätkä he ymmärrä miksi mikään ei ole hallinnassa niinkuin ennen oli. Eliitti pitää kiinni vanhasta väistyvästä energiasta.
Valo on piilossa, mutta se on ja johtaa suurta kuvaa, mikä on; suuri kosminen sykli koko luomakunnassa vaihtuu toiseksi sykliksi ja siksi vanhan väistyvän syklin kaikkien järjestelmien ja rakenteiden on poistuttava/tuhouduttava tavalla tai toisella.Kiitoksia herroille älykkäistä ajatelmistaan.
Oma taloutemme on nyt tuhottu täysin noudattaessamme lännen toivetta Venäjän talouden tuhoamisesta. Kyse on raadollisesta kauppasodasta.
Venäjää vastaan on asetettu rapiat 25 000 länsimaista pakotetta.
Mitä helvettiä olemme siitä itse hyötyneet...?
Pillikinttu ja jotkut silmäätekevät ovat saaneet ottaa ihan selfie- kuvia Kiovassa vihreän T- paidan kaa.
Länsiklikin märkä uni on että venäjän väestö ryhtyisi vastarintaan Putinia ja bolitbyroa vastaan.
Hah hah..., Venäjä on siirtynyt sotatalouteen ja se on saanut kansan valtaisan suosion.
Muutamia lännen tukemia provokaattoreita on jo pidätetty ja tulevat saamaan syytteet maanpetoksista sotatilan aikana....- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Kiitoksia herroille älykkäistä ajatelmistaan.
Oma taloutemme on nyt tuhottu täysin noudattaessamme lännen toivetta Venäjän talouden tuhoamisesta. Kyse on raadollisesta kauppasodasta.
Venäjää vastaan on asetettu rapiat 25 000 länsimaista pakotetta.
Mitä helvettiä olemme siitä itse hyötyneet...?
Pillikinttu ja jotkut silmäätekevät ovat saaneet ottaa ihan selfie- kuvia Kiovassa vihreän T- paidan kaa.
Länsiklikin märkä uni on että venäjän väestö ryhtyisi vastarintaan Putinia ja bolitbyroa vastaan.
Hah hah..., Venäjä on siirtynyt sotatalouteen ja se on saanut kansan valtaisan suosion.
Muutamia lännen tukemia provokaattoreita on jo pidätetty ja tulevat saamaan syytteet maanpetoksista sotatilan aikana....Odotas vaan tota Kansan Tukea Venäjällä, kunhan aikanaan saavat viimeinkin tarpeeksi ja pistävät Putinin seipääseen Punaiselle Torille jossa sitten tanssitaan muutama viikko.
Mulla on avoin lentolippu Moskovaan tuota silmällä pitäen.
En halua missata bileitä.
Mutta koska Venäjällä siis menee noin hyvin pakotteiden kanssa niin eihän niitä sitten tarvitse edes koskaan poistaa. Hienoa.
- Anonyymi
Se tulee nyt vain esiin, pintaan. Ennen oli aivan samaa. Ja sitten on tehtävä korjausliikkeitä, jokainen itsessään.
- Anonyymi
Valtion johdossa olleilla on ollut aina mahdollisuus valita toisin kuin ovat nyt tehneet. Se että Suomen kansan vastaiset teot tulee nyt esiin, ei vapauta tekijöitä rangaistuksista. Teot ovat aina henkilökohtaisia vaikka ne tehdään; suuressa joukossa sovitusti, käskystä tai maan tavan mukaan.
Suuri syklien vaihdos tuo teot näkyväksi ja rangaistaviksi ...anteeksiantoa ei tässä tilanteessa ole, teon tekijän on koettava negatiivinen kylvöksensä omalla ihollaan ...sanallinen anteeksipyyntö ei opeta tekijää, tekijän on koettava rikkeensä vaikutukset itse koko olemuksellaan, muutoin hän toistaa samat negatiiviset asiat uudelleen heti tilaisuuden tullen.
Vähän numeropeliä; UusiMaailmanJärjestys-ohjelman mukaiseen valtakuntaan on haluttu 500 miljoonaa orjaa ...se on 6,25% kahdeksasta miljardista ihmisestä eli Suomesta se tarkoittaa tasaisen taulukon mukaan 350 000 ihmistä, mutta me tiedämme, että täällä eliitissämme on enemmän kuin tuo määrä UMJ-ohjelmaan itsensä kytkeneitä. UMJ-valtakuntaa ei perusteta Maaplaneetalle, mutta perustetaan kyllä muualle, ja tuo mainittu luku ja enemmänkin suomalaisia lähtee sinne "uudelleen koulutettavaksi".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1822138
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1641856Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461816- 1231533
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1721351Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia621348Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771171- 711001
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P30995- 15939