Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Iltapäivälehdet seksioppaina

Onko oikeasti niin, että lehtien pitää valistaa aikuisia ihmisiä yksinkertaisimmissakin seksiin liittyvissä asioissa.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asiantuntija neuvoo miten nuolla anaalia

Äänestä

Nykyään nämä iltalehdet ovat täynnä kaikenlaisia ohjeita ja pelottelua milloin mistäkin.
Kyllä tulee ikävä vanhan ajan toimittajia,jotka osasivat kirjoittaa aiheesta kuin aiheesta.
Ei tehty kärpäsestä härkästä,niinkuin nämä nykyiset toimittajat .

Talven pakkasista tehdäään valtava numero samoin kuin kesän helteistä.


Ja sitten nämä ohjeet! " Teetkö tätä tai tätä,ei kannattaisi"
Syötkö tai nukutko näin,ei kannattaisi."

Raflaavilla otsikoilla yritetään myydä täyttä huhaata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko oikeasti niin, että lehtien pitää valistaa aikuisia ihmisiä yksinkertaisimmissakin seksiin liittyvissä asioissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu