Koko valtuusto vastuullinen. Tilit vielä menneet läpi.
Olisiko parasta, että ähtäriläiset otaa lusikan kauniiseen käteen. Tuolla nauraa jo naurismaan aidatkin.
Valtuustossa päätetään lainasta ja ei eriäviä mielipiteitä.
11
569
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkenna hieman. Pitää muistaa, että valtuuston lainat on ok jääneet vaan maksamatta.
- Anonyymi
Valtuusto on korkein päättävä elin kunnassa. Näyttää siltä, että koko valtuusto on hyväksynyt laittomuudet, eli taitaa löytyä kymmeniä maksumiehiä noille menetetyille miljoonille. jos koko summan jakaa vaikkapa kahdellekymmenelle valtuutetulle, niin maksettava osuus / lärvi jää viiteen prosenttiin koko loppusummasta.
Sehän ei ole paljoa.- Anonyymi
Ei oo paljoa ja kun korvaukset maksetaan yhteosvastuullisesti, niin semmoisilta voi viedä.enemmän, jotka omistaa enemmän!
- Anonyymi
Joka viimeksi nauraa se parhaiten nauraa. Totuus ei pala tulessakaan.
- Anonyymi
Eikös viime viikon valtuuston olisi sitten pitänyt tehdä rikosilmoitus itsestään? 🙃
- Anonyymi
Koko valtuusto tuomitaan yhdyskuntapalveluun, kunnan johtamiseen. Pelkästään kokouspalkkioilla ja niistä pidätetään 10 € vähennys/kokous.
Kyllä puntti nyt tutisee. Tuomarina toimii pandatalon hoitaja ja paikkana sen talo. - Anonyymi
Lue Ylen uutinen. Kaupunginhallitus on ylittänyt toimivaltansa. Ei valtuusto
- Anonyymi
Puhut olemattomia, ei tuosta saa Valtuustoa maksamaan noita lainoja kunnalle.
Jos yritetty pelastaa kunnan omistamia yrityksiä. Joten rauhoitu.
"Lisäksi tilintarkastuskertomuksissa 2018–2020 ei ollut raportoitu määrärahaylityksistä."
"Sisäisen tarkastuksen raportissa on Ylen mukaan kyse ennen vuotta 2020 tehdyistä päätöksistä, jotka koskevat kaupungin tytäryhtiöitä Ähtärin Eläinpuisto oy:tä, oy Snowpanda ltd:tä ja Hotelli Mesikämm"
"Eläinpuisto on Ähtärin kaupunki lähes kokonaan omistama yhtiö. Hotelli Mesikämmen on eläinpuiston tytäryhtiö. Snowpanda Resort on kiinteistöyhtiö, joka perustettiin pandataloa varten. - Anonyymi
Ei uskoisi että kärjäoikeudet on niin ruuhkaantuneita kun näitä maallikkotuomareitakin on joka kähvipöytä pullollaan.
- Anonyymi
Hesarikin alkoi kirjoitella lain rikkomisista.
https://www.hs.fi/suomi/art-2000011018221.html- Anonyymi
Juu, tuossa lainaus:
Ähtäri myönsi lainoja eläinpuistoyhtiöilleen ilman toimivaltaa.
Lainat koskivat isopandojen ylläpitoa ja olivat miljoonien eurojen arvoisia.
Kaupunginhallitus teki päätökset salassa, ja vain osa lainoista vietiin valtuustoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332283- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927