Kokoomus toimii jälleen Venäjän hyväksi ,kun peittelee ehdokkaansa taustoja.
Hyvä ,että media tuo julki kokoomuksen kaksinaamaisuuden.
Arvostan tässä Harkimon esilletuomaa asiaa.
Kuinka hallituksessa kokoomus toimii Venäjän pussiin ja persut Trumpin pussiin-hyvin menee hallitus.
Hyvä ,että media tuo julki kokoomuksen kaksinaamaisuuden.
Arvostan tässä Harkimon esilletuomaa asiaa.
Kuinka hallituksessa kokoomus toimii Venäjän pussiin ja persut Trumpin pussiin-hyvin menee hallitus.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Kakon pormestari ehdokas on Venäjän kätyri,vaikka kakolaiset muuta väittävät. Harkitkaa,jos teillä ei ole parempaa ehdokasta luopukaa paikasta Helsinkiläisten eduksi.
Yhtenäinen Venäjä on sisarpuolueemme
Terveisin Sazu
Sekoilu seis.
Ei kai
Ystävä ,toveri, YHTENÄINEN VENÄJÄ ja Kako
Noita sen siihen venäjänkieliseen lehteen kirjoittamia juttuja kun lukee niin kyllä se on ihan täysin isovenäläinen tapaus.
Vaikka voissa paistais... niinhän se vanha suomalainen viisaus menee.
Kokoomus väittää aina että se on talouspuolue.
No onko taloustermi "maariski" tuttu?
Nimittäin tässä jutussa on hemmetin moinen maariski!
No kerropas miten hallitus "Arvostan tässä Harkimon esilletuomaa asiaa.
Kuinka hallituksessa kokoomus toimii Venäjän pussiin ja persut Trumpin pussiin-hyvin menee hallitus."
Väitteesi oikein huutaa jotta anna tulle perustellen nuo asiat joita väität tapahtuvan!
Edellinen tuntuu olevan kiiluva silmäinen kokoomuslainen. Kirjoituksiaan ei se kotiryssä saa muuksi muuttumaan
Media hoitanut hyvin tätä tutkivaa journalismia.
Jää Kokoomus äänestämättä, jos Sozonov on heidän pormestari ehdokas. Yhtään Venäjän kansalaistaustaista tai sinne kallellaan olevaa ei pid merkittäviin asemiin Suomessa päästää.
Kokoomushan tosiaan taisi olla se venäjän valtapuolueen edinnaja rossijan sisarpuolue Suomessa, muistanko oikein?
On tämä ihmeellistä kun niin isänmaallinen puolue kuin kokoomus ottaa ehdokkaakseen venäjän ulkoministeriöön kytkeytyvän henkilön. Missä on SUPO? Ai niin, sehän menee persu komennossa jossa ei varmasti astuta isompien aateveljien varpaille.
Tämän soluttautumisen taidon venäläiset osaa.
Olen alkanut myös epäillä kaikkia,joilla venäläistä verta suonissa rehellisyydestä.
Tulee ilmeisesti geeneissä sitoumus työskennellä venäläisten hyväksi.
Supo taitaa olla nykyisin sama kuin valpo ennen
Sekin vielä kokoomuslaisen johdossa.
Saadaanko #ruplajengi trendaamaan?
Kaikki on kaupan kun kyseessä on kokoomus.
Ja halvalla menee. Siis kun ruplan kurssia katsoo.
Onko hän sellainen venäjän istuttuma sleeper agentti myyrä niinkuin elokuvissa ja tv-sarjoissa?
Eikö vanhasta jääräporukasta enää löydy suomalaista ehdikasta.?
No tätä itsekin ihmettelen. Rydman siirtyi perussuomalaisiin ja on nyt heidän pormeastariehdokkaansa. Samoin Hjallis loikkasi pois kokoomuksesta. Kirsi Pihaa ei hommaan haluttu, ihan ymmärrettävistä syistä tosin. Onko kykypuolueella kyvyt loppu?
Kako on enää puheissa kykypuolue. Teot puhuvat toista.
Vartiainen (kok) oli entinen demari, Vapaavuori palkittiin "ansiokkaasta" työstään kakolle ja epäonnistui,kuten seuraavassakin toimessaan OK:n puheenjohtajana.
Ei mee hyvin kokoomuksellakaan.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sleeper_agent
"Nukkuva agentti on vakooja tai toimihenkilö, joka sijoitetaan kohdemaahan tai -organisaatioon, ei suorittamaan välitöntä tehtävää, vaan toimimaan mahdollisena voimavarana lyhyellä varoitusajalla, jos se aktivoituu tulevaisuudessa."
Sazonov kirjoitti julkaisuun ahkerasti, esimerkiksi vuosina 2020 ja 2021 jokaiseen numeroon kolumnin. Lisäksi häntä haastateltiin lehdessä, ja hän esiintyi useamman kerran sen kannessa.
Sazonov halusi lisää venäläisiä Suomen politiikkaan.
– Toivon, että te, julkaisumme lukijat, seuraatte vaaleja edeltävää prosessia ja olette aktiivisia äänestämällä vaaleissa. Lisätkäämme venäjänkielisten äänestäjien osuutta vaikuttaaksemme siihen, että kaupunginvaltuustoissa olisi enemmän venäjänkielisiä valtuutettuja! Sazonov kirjoitti Finskaja Gazetassa toukokuussa 2021.
Sozonovin mielestä koko Suomen eduskunta ptää korvata Venäjän duumalla-
On siinä meillä kunnon kokoomuslainen. Vai mitä vanhat kokoomusjäärät ?
Nyt joutuu pojat suomalaisella klubilla ottamaan perskännit.
Kokoomus pettää helsinkiläiset.
Toivottavasti äänestäjät ovat viisaampia ja isänmaallisempia kuin Kokoomuksen johto, joka ei näe turvallisuusuhkaa. Tämä Sozonovi on hybridisotilas, joka hyökkää muurien sisäpuolelta. Kokoomus taluttaa Troijan hevosen hallintohimmelin ytimeen.
Kokoomus aina mainostaa olevansa isänmaallinen puolue. Sitä ei vain mainita että mikä maa on kyseessä kun isänmaasta puhuvat...
Kokoomus ei löydä enää kykyjä - kykypuolueen rimanalitus Sazunovi.
Venäjän valtapuolue Edinnaja Rossijan sisarpuolueella ihan looginen veto?
Helsingin kunnallis- ja pormestarinvaalit lähestyvät.
Venäjä ja KGB saivat ujutettua Trumpin ja muut venäjämieliset valtaan Yhdysvalloissa ja nyt koittavat toistaa saman Helsingissä?
Trumpin koodinimihän on lehtitietojen mukaan KGB:n kansioissa "Krasnov" Mikä lienee toveri pormestariehdokkaan koodinimi?
Venäläistä syntyperää oleva on ikuisesti kiitollisuuden velkaa ryssälle.
Selitelköön kakolaiset mitä haluavat.
Rosatomin venäläistä ydinvoimalaa käydään sitten pian rakentamaan Helsingin alueelle jos vanhat merkit pitävät paikkaansa?
Helsingin suurimpien puolueiden pormestariehdokkaiden tentti alkoi juuri pari minuuttia sitten. Mukana myös toveri pormestariehdokas.
https://yle.fi/a/74-20152326
Iltalehti: Pormestariehdokas väläyttää: Äänestäkää taktisesti!
Kokoomus on tiukassa paikassa, mutta Daniel Sazonov on luottavaisin mielin vaalien alla. Hän on tyytyväinen, että Helsingissä autoilun rajoittamisessa on otettu peruutusaskelia. Haastattelussa hän antaa kritiikkiä myös nykyiselle kokoomuspormestarille.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/aba331d3-0cca-474f-84e5-48d953893368
Vielä muutama tunti käydä äänestämässä stadissa jotakuta muuta ehdokasta kuin kokoomuksen omaa!
Oikeisto: Herran pelko on herran alku!