Demokratia loistaa taas

USAssa suurimpien kusettajien tietoihin ei pääsyä, oikein tuomari suojelee. Taitaa dumarilla olla luurankoja kaapissa.

Demokratia on tosi upeeta tuolla kun Trumpin tiedot leviteltiin kaikki mediassa, mutta demareiden touhut on täysin salattu. Ihanku suomessa.

Jos kellä tahansa ei ole pääsyä tietoihin niin kellä sitten on? Musk esim. on Trumpin luottomies, ei hän ole kuka tahansa, vaan maailman rikkain ihminen ja taitava nörtti.

Mitä te demarit pelkäätte, miksi omaisuutta ei saa piilotella perintätilanteessa, mutta jotku kallonkutistajalla käynnit on top secret kamaa?
9121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sinulla kun ei ilmeisesti ole mitään salattavaa, laita tänne oma nimesi ja osoitetietosi. Miksi sinä niitä haluat piilotella?

Äänestä
  • Sostunnus, tilinumero ja pankkitunnukset kiitos. Sekä työnantajasi mahdolliset salaisuudet.

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Sostunnus, tilinumero ja pankkitunnukset kiitos. Sekä työnantajasi mahdolliset salaisuudet.

    Juuri näin.

    Äänestä

  • Se koira älähtää jne...

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Se koira älähtää jne...

    ????

    Äänestä

Maga kulttilainen ei tapansa mukaan tajua mitään. No eihän sitä muuten oranssia kannattaisikaan.

Äänestä

Trump yrittää kovin tulla Putiniksi . USA ssa on vielä oikeuslaitos ja USAn kansalaisilla on liikaa aseita ja räjähteitä . Ei onnistu rikollinen !

Äänestä

Voi tyhmäpoikaa.... Kaikissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa on tietosuojalaki, joka suojaa mm. yksityishenkilöiden tietoja. Niitä saavat käsitellä vain henkilöt, joilla on viran puolesta vaitiolovelvollisuus, ja sen rikkomisesta joutuu rikosvastuuseen.

Musk ja kumppanit ovat ns. tilapäisiä työntekijöitä. Heitä ole äänestetty tai nimitetty mihinkään virkaan. He eivät ole läpäisseet kongressin kuulemisia, mikä on edellytys hallituksen jäsenille. Heistä ei ole tehty FBI:n taustaselvityksiä. Eikä heillä ole näin ollen tietoihin pääsyyn valittua turvaluokitusta.

Trump rikkoo tässäkin asiassa lakia, minkä oikeus on nyt vahvistanut. Idiootitkaan eivät halua henkilökohtaisten tietojensa päätyvän huumeita käyttävälle narsistille. Jos sinä haluat jakaa kaikki yksityiselämääsi liittyvät tiedot Muskille, niin voit tehdä sen X:n kautta.

Äänestä

Aloittaja voisi heti ilmoittaa hetunsa, osoitteensa, puhelinnumeronsa ja kaikki salasansa ja pankkitunnuksensa. En aio viedä sulta kovin paljon rahaa, koska sitä tuskin paljon on, mutta tilisi aion silti tyhjentää... ja heti ottaa lainaa 1 000 000 euroa sinun nimiisi. Rahat tulevat toki minun tililleni, mutta lainanlyhennykset ja korot ohjataan sun tilillesi... Aion myös ostaa pari mersua ja huvijahdin sinun nimissäsi.... mutta rekisteriotteeseen tulee minun nimi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

USAssa suurimpien kusettajien tietoihin ei pääsyä, oikein tuomari suojelee. Taitaa dumarilla olla luurankoja kaapissa.

Demokratia on tosi upeeta tuolla kun Trumpin tiedot leviteltiin kaikki mediassa, mutta demareiden touhut on täysin salattu. Ihanku suomessa.

Jos kellä tahansa ei ole pääsyä tietoihin niin kellä sitten on? Musk esim. on Trumpin luottomies, ei hän ole kuka tahansa, vaan maailman rikkain ihminen ja taitava nörtti.

Mitä te demarit pelkäätte, miksi omaisuutta ei saa piilotella perintätilanteessa, mutta jotku kallonkutistajalla käynnit on top secret kamaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu