Fatim Diarra otti rasismikortin käyttöön

– Kyllä se vituttaa – tiedättekö – olla aina se, jonka joka vitun asiasta tehdään juttuja.

– Mua vittu, mua niin kuin... vittu mitä paskaa, oikeasti. Mua vituttaa se, että kun minä teen ihan saman asian, mitä moni muu ihminen tekee ennen minua, mutta ne sattuvat olemaan valkoisia ihmisiä. Ei niistä tule lehtijuttua. Ei siitä vittu tule lehtijuttua.

– Sitten, kun minä vittu teen sen, tehdään vittu viisi lehtijuttua. Vittu viisi lehtijuttua! Mun, vittu, mun sähköpostini on ollut viimeisen viikon vittu täynnä...
37498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Palasi juuri Taiwanin matkalta...

Äänestä

Matka maksoi 8000 euroa.

Äänestä
  • Myös miehen matka maksettiin. Turha valittaa ja uhriutua. Aina ottaa R sanan esiin kun jäärysän päältä kiinni housut kintuissa.

    Äänestä

Kahmii etuja ja ihan kaiken mitä on otettavissa. Hyvin oppinut siinä mielessä, osanneeko muuta.

Äänestä
  • Mitens muut ???

    Äänestä

Pitää muistaa, että tämä Diarra on vihreä.

Äänestä

Sivistyneisyydestä ei pisteitä. Kansanedustajalta edellytettävästä arvokkuudesta ei pisteitä. Tyylipisteitä nolla. Kaksi vuotta kärsimystä jäljellä, kunnes vapautetaan kansanedustajan tehtävistä.

Äänestä
  • Toivottavasti häntä äänestäneet tajuavat omaan pussiin pelaaja (joskin kaikki ovat), ei jatkoon.
    Onpa sivistymätöntä käytöstä ko. naiselta eikö yhtään hävetä/nolota? Ei kai, jos on röyhkeä.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Toivottavasti häntä äänestäneet tajuavat omaan pussiin pelaaja (joskin kaikki ovat), ei jatkoon.
    Onpa sivistymätöntä käytöstä ko. naiselta eikö yhtään hävetä/nolota? Ei kai, jos on röyhkeä.

    Täytyy muistaa, että tuossa näkyy vihreiden kansanedustajien älykkyystaso. Mitkähän huumehörhöt ja aktivistit noitakin äänestää ja mitähän he luulevat saavansa tuolta puolueelta.

    Äänestä

Diarra on jotenkin vastenmielinen, ilkeä, on kova kritisoimaan muita. Tyyppiesimerkki ihmisestä, jolla on peiliinkatsomisen paikka. Ollut jo vuosia.

Äänestä
  • Sanoo muiden tekevän samaa. Kukaan suomalainen ei ole nimitellyt maalaisia insestistä, paitsi Diarra
    . Diarra ei ole pyytänyt anteeksi nimittelyään.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sanoo muiden tekevän samaa. Kukaan suomalainen ei ole nimitellyt maalaisia insestistä, paitsi Diarra
    . Diarra ei ole pyytänyt anteeksi nimittelyään.

    Matkii muita kuin ... eipäs sanokaan

    Äänestä

Onko tuo puhetyyli tyypillistä vihreille?

Äänestä

Ei auta muiden syyttelyt, eikä vitun huutaminen. Onko joku Suomalainen politikko saanut 4000€ sähköpyörän ilmaiseksi. Diarra sai muuten olisi tullut R kortti.

Äänestä

Suomessa saa tehdä lehti juttuja, siinä ei auta mikään suojaväri, tai R kortti.

Äänestä

Sitä saa mitä tilaa, Suomalainen sananlasku.

Äänestä
  • Saa nähdä mitä saa seuraavana, uutta kohua odotellaan. Mitä keksii pyytää.

    Äänestä

Oletteko huomanneet YLE uutiset vaikenee fatiman sekoiluista ja sikailuista täysin? Olisiko sitten niin että YLE uutiset ei halua esittää vihreitä negatiivisessa valossa näin kevään vaalien alla? Me kaikki tiedetään että jos jonkun toisen puolueen kansanedustaja olisi käyttäynyt tuolla tavoin niin se olisi YLE:llä ykkösuutinen, mutta kun kyseessä on tummanvihreä nainen niin YLE vaikenee.

Äänestä

Perjantaina tulin junalla ja kyllä siellä oli tulevaa vihreää porukkaa.
Vit*tu oli joka kolmas sana ja kun nuoriso kertasi viikon tapatumia, kaikilla sama nuotti, niin oli aika puuduttavaa pakkokuuntelua.
Vihreät osaa kalastella ääniä 😖😖

Äänestä

Fatima on varomaton. Pitäs tietää kansanedustajan, että ennen vaaleja seinilläkin on korvat. Rosa Meriläinen sais nyt ottaa vastuun tulevasta vaalitappiosta.

Äänestä
  • Toinen hyvä. Jessus sentään tuota porukkaa.

    Äänestä

YLE on hiljaa. Mutta, jos kyseessä olisi perussuomalainen, niin asiaa puitaisiin A-Studiossa ja A-talkissa moneen otteeseen. Lisäksi tietysti Jälkiviisaissa.

Äänestä
  • A-studioon tuotaisiin rekkalastillinen ns asiantuntijoita kauhistumaan persun käytöstä...

    Äänestä

  • Ja iltapäivälehdet lööppejä kirjoittaisivat kaksi viikkoa.

    Äänestä

Pahantuulisen näköinen

Äänestä

Olen aina ajatellut, että kansanedustajien kuuluu käyttäytyä arvokkaasti. Kuitenkaan edustaja Diarran käytös ei sitä ollut. Kuinka paljon auttoi se, kun huusi kai joka lauseessa jalkoväliään apuun, parhaassa jopa useammin. Eikö yhtään hävetä v-sanan jatkuva käyttö?

Äänestä

Siinä on meillä kansanedustaja. Ruma ulkoisesti ja käytökseltään. Voi vittu mikä ämmä.

Äänestä

Tuolla ei taida olla lapsia? Sen tietää mikä ensimmäinen sana olisi: voi vittu..

Äänestä

Fat Darra on kyllä,vastenmielisin suomalaisista poliitikoista. Mennyt heittämällä Sinnemäen ohitse, se on kova saavutus. Mutta onneksi on tälläisiä vihreitä poliitikkoja, saadaan virheet poistumaan politiikan kentältä näiden avulla.

Äänestä

Miten joku voi olla noin röyhkeä ?

Äänestä

Fatima. Ihana ihminen 🤩

Äänestä
  • Otappa kainaloon ja vie vaikka Afrikkaan.

    Äänestä

Ei tartte. Täällä Hesassa me pidetään toistemme puolta. Kukaan ei lähde Afrikkaan tai mihinkään muuallekaan.

Äänestä

Diarrahan on vain tyypillinen opportunistipoliitikko.
Vaalien alla nää on aina kaikkien asialla.
Valituksi tultuaan lupaukset unohtuu ja alkaa omien etujen kahmiminen.
Nolosti kiinni jäätyään nämä sitten nostavat metelin, kieltäytyvät katsomasta peiliin ja syyttelevät muita.
Ei tämäkään ole ensimmäinen eikä viimeinenkään.
Kansa on tyhmää, kerta toisensa jälkeen valitaan samat naamat valtaan ja sirkus pyörii loputtomiin….

Äänestä

Tulee kyllä mieleen joku ihan muu puolue.

Äänestä
  • Minulla tulee mieleen vihreät. Syystä, että Diarra on vihreiden kansanedustaja.

    Äänestä

Stadissa on rahaa päätteli Diarra ja tilasi edestakaisin matkan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

– Kyllä se vituttaa – tiedättekö – olla aina se, jonka joka vitun asiasta tehdään juttuja.

– Mua vittu, mua niin kuin... vittu mitä paskaa, oikeasti. Mua vituttaa se, että kun minä teen ihan saman asian, mitä moni muu ihminen tekee ennen minua, mutta ne sattuvat olemaan valkoisia ihmisiä. Ei niistä tule lehtijuttua. Ei siitä vittu tule lehtijuttua.

– Sitten, kun minä vittu teen sen, tehdään vittu viisi lehtijuttua. Vittu viisi lehtijuttua! Mun, vittu, mun sähköpostini on ollut viimeisen viikon vittu täynnä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu