Onko korijusseilla enää minkäänlaista toimintaa ja onko yhtään joukkuetta missään sarjassa?
Korijussit
18
541
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä.En todellakaan tiedä.
- Anonyymi
Oli aikoinaan ainakin paljonkin joukkueita sarjoissa!
- Anonyymi
Koripallotoiminta täytyy saada käynnistettyä Seinäjoella
- Anonyymi
Höpöhöpö. Siinä on 20 minuutin matkan päässä Lapua ja siellä joukkue ja junnutoimintaa. Turhaa rahan ja ihmisten tarmon tuhlausta yrittää koripalloa Seinäjoella. Eihän siellä enää saa jalansijaa miesten pesäpallokaan.
- Anonyymi
Ei seinäjokisista tuu koskaan hyviä pelaajia
Se nääs vaati kuntoa ja taitoa. - Anonyymi
Onko oikeasti korijussit vielä olemassa?
- Anonyymi
On se muistoissa.
- Anonyymi
pitääkö paikkaansa että seinäjokella kasvaa yli kaks metrisiä miehiä enemmän ku muus maailmas
- Anonyymi
Seinäjoelta löytyisi kyllä harrastajia, kunhan löytyisi vain valmentajia!
- Anonyymi
Nyt kun koripalloilulla on kova noste Suomessa , olisi hyvä myös Seinäjoella herätellä koripallon kilpailutoimintaa!
- Anonyymi
No sitten sitä seuraa vain itse perustamaan, eikä aina odottaa että joku muu kutsuu valmiiseen pöytään.
- Anonyymi
Kyllä Kori- Jussit on jo ajat sitten kuopattu.
- Anonyymi
Pitäisi käynnistää toiminta, kun kerta suomessa on kova koris-buumi meneillään!
- Anonyymi00015
Kannattaisi käynnistää taas toiminta!
- Anonyymi00016
Mikäli Lapualla ja Kauhajoella saadaan kasaan koripallon miesten SM sarjajoukkue, luulisi olevan helppoa koota semmoinen myös Seinäjoelle, jos vain halua löytyy!
- Anonyymi00017
Löytyykö Seinäjoelta laji-ihmisiä, jotka olisivat valmiita nostamaan korijussit uuteen kukoistukseen?
- Anonyymi00018
Koripallo on hyvä ja halpa harrastus!
- Anonyymi00019
Koripallo on laji, jossa pituuden lisäksi hyötyä on shakkitaidoista. Shakin peluuseen voi verrata, sillä koris vaatii pelin jatkuvaa lukemista, vastustajan siirtojen ennakointia ja taktista reagointia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 191930
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?13492Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440