Onko korijusseilla enää minkäänlaista toimintaa ja onko yhtään joukkuetta missään sarjassa?
Vastaukset 24
- Anonyymi
En tiedä.En todellakaan tiedä.
- Anonyymi
Oli aikoinaan ainakin paljonkin joukkueita sarjoissa!
- Anonyymi
Koripallotoiminta täytyy saada käynnistettyä Seinäjoella
- Anonyymi
Höpöhöpö. Siinä on 20 minuutin matkan päässä Lapua ja siellä joukkue ja junnutoimintaa. Turhaa rahan ja ihmisten tarmon tuhlausta yrittää koripalloa Seinäjoella. Eihän siellä enää saa jalansijaa miesten pesäpallokaan.
- Anonyymi
Ei seinäjokisista tuu koskaan hyviä pelaajia
Se nääs vaati kuntoa ja taitoa. - Anonyymi
Onko oikeasti korijussit vielä olemassa?
- Anonyymi
On se muistoissa.
- Anonyymi
pitääkö paikkaansa että seinäjokella kasvaa yli kaks metrisiä miehiä enemmän ku muus maailmas
- Anonyymi
Seinäjoelta löytyisi kyllä harrastajia, kunhan löytyisi vain valmentajia!
- Anonyymi
Nyt kun koripalloilulla on kova noste Suomessa , olisi hyvä myös Seinäjoella herätellä koripallon kilpailutoimintaa!
- Anonyymi
No sitten sitä seuraa vain itse perustamaan, eikä aina odottaa että joku muu kutsuu valmiiseen pöytään.
- Anonyymi
Kyllä Kori- Jussit on jo ajat sitten kuopattu.
- Anonyymi
Pitäisi käynnistää toiminta, kun kerta suomessa on kova koris-buumi meneillään!
- Anonyymi00015
Kannattaisi käynnistää taas toiminta!
- Anonyymi00016
Mikäli Lapualla ja Kauhajoella saadaan kasaan koripallon miesten SM sarjajoukkue, luulisi olevan helppoa koota semmoinen myös Seinäjoelle, jos vain halua löytyy!
- Anonyymi00017
Löytyykö Seinäjoelta laji-ihmisiä, jotka olisivat valmiita nostamaan korijussit uuteen kukoistukseen?
- Anonyymi00018
Koripallo on hyvä ja halpa harrastus!
- Anonyymi00019
Koripallo on laji, jossa pituuden lisäksi hyötyä on shakkitaidoista. Shakin peluuseen voi verrata, sillä koris vaatii pelin jatkuvaa lukemista, vastustajan siirtojen ennakointia ja taktista reagointia.
- Anonyymi00020
Seinäjoelle pitäisi rakentaa kunnon koripalloareena, ottakaa Kauhajoelta mallia!
- Anonyymi00022
Ei tarvita edes areenaa, street basket on mahtava laji sekin.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Ei tarvita edes areenaa, street basket on mahtava laji sekin.
Juu, mutta eri laji, toki mielenkiintoinen sekin!
- Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
Juu, mutta eri laji, toki mielenkiintoinen sekin!
Ehkä porukkaa löytyis, jos ensin olis helppo mahdollisuus osallistua katu-baskettiin.
- Anonyymi00021
Ei seinäjokelaisia näytä joukkue urheilu kiinnostavan!
- Anonyymi00025
Mikähän tuo uimahallin vieres oleva padel kentän kohtalo on? En ole koskaan nähnyt siinä ketään pelaavan. Hienot puitteet mutta ei käyttäjiä. Taitaa kasvaa jo horsmaa reunoilta. Jossain espanjassa tuossa olis koko ajan joku porukka pelaamas. Miksi täällä meillä vain lyllerretään autosta grilliruokaa syömään, eikä harrasteta mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241496
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1051216Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361122Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella541079- 72783
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.100766- 25746
- 34738
- 9635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist26629