Outoa porukkaa Natossa, kun haluavat puolustautua ja estää vihamielistä valtiota hyökkäämästä ja valtaamasta ja viemästä alueita.
Sarkasmia(ko)?
Sarkasmia(ko)?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvä, että asia on niin.
👍👍👍
Se on heidän työtään.On hyvä että ihminen on kiinnostunut työstään ja olemaan hyvä siinä..
Rikollisuus vähenee jos on vähemmän poliiseja.
Ei rauhaa pystytä ylläpitämään Euroopassa ilman vahvaa Natoa. Nato on kyennyt turvaamaan jäsenmaidensa rauhan koko olemassaolonsa ajan 100%:sti. Näin vahvaa ja vakuuttavaa näyttöä ei millään muulla järjestelyllä tai järjestolla ole esittää. Tiltu ei pysty esittämään ainuttakaan faktaan perustuvaa vastaväitettä tälle tosiasialle. Toisaalta eipä tiltu faktoista välitäkään eikä anna niiden häiritä julistuksiaan kuten ei ihannevaltionsakaan.
Ei sotilaallisia hyökkäyksiä eikä poliittista painostusta ole Euroopan natomaihin itänaapurimme koskaan uskaltanut tehdä, vaikka muuten on kovasti hyökkäillyt muihin eurooppalaisiin rajanaapureihin poliittisin ja jopa sotilaallisin hyökkäyksin. Yksikään itänaapurimme Naton ulkopuolinen rajanaapuri ei ole ollut turvassa eikä ole voinut itsenäisesti päättää omista asioistaan, useimmat ovat lisäksi olleet tiukasti ja väkivaltaisesti miehitettyinä vuosikymmeniä.
Ryzzän torjuntaa parhaimmillaan😁👍✌️
😁👍✌️