Oletko miettinyt miksi seksi-irstailua yritetään kaikin keinoin normalisoida?

Anonyymi-ap

Ja tuoda, tyrkyttää, syöttää ja uudelleen syöttää ihmisille, niin lapsille, nuorille kuin aikuisille, melkolailla ilman mitään rajoitteita, että ne viimeisetkin esteet tältä "vallankumoukselta" poistuisi?

Kenen etu tämä on?

Haluatko todella että tuolla alkaa lapset ja aikuiset himoissaan tyydyttämään itseään joka puolella kuin viimeistä päivää???

Jatkuva masturbointi ja seksiriippuvuus on tuhoisaa ja kun vielä pornoa katselee niin se tuhoaa sisältä päin.

22

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko se New Yorkissa kun joku metrossa julki-itsetyydytteli kaiken kansan keskellä-

      • Anonyymi

        Katsoiko joku suomalainen media tarpeelliseksi kertoa tuollaisenkin jutun vai luitko sen Nykin Perus-News'sistä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katsoiko joku suomalainen media tarpeelliseksi kertoa tuollaisenkin jutun vai luitko sen Nykin Perus-News'sistä?

        Ulkomailta jokin aika sitten näin/kuulin.


    • Anonyymi

      Saatana haluaa viedä mahdollisimman monta ihmistä mukanaan Helvettiin.

      Jeesus pelastaa tältä synnin orjuudelta mutta Hänet pitää ottaa vastaan, uskoa että Hän tuli maailmaan Isän Jumalan lähettämänä, kuolemaan meidän kaikkien syntien tähden, ja NOUSEMAAN ylös kuolleista, vuodattamaan uhriveren joka meidän kaikkinaiset syntimme peittää.

      Kuitenkin pitää kääntyä synneistä.

      Katumuksessa pyydä syntejäsi Jumalalta anteeksi, MITÄÄN salaamatta, kun näin teet, niin Jumala on laupias ja armollinen.

      Vielä on hetki jäljellä armon aikaa.

      Sydämessäsi usko ja luota että Jeesuksen täytetty ristintyö, sovintoveri ja ylösnousemus syntimme hyvittää.

      Tee parannus (mielenmuutos).

      • Anonyymi

        Paholaisen olemassaoloa ei nää, mutta jäljet näkyvät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paholaisen olemassaoloa ei nää, mutta jäljet näkyvät.

        Aivan.


      • Anonyymi

        Mistä sinä oikein puhut?
        Kuka on piru ja missä hän vaikuttaa?
        Kuka on jumala? Hänestä kuulee useammin, mutta kukaan ei ole koskaan nähnyt ja koko ajatus on järjen ja tieteen vastainenkin ja tuntuu olevan vain ihmisen ihan omaa keksintöä jolla ollaan saatu heikot ja hullut kuriin ja pelolla haltuun?


      • Anonyymi

        Osannet kertoa, mihin Raamatun kirjoitusten mukaan mainitsemasi Saatana tarvitsee ihmisiä helvetissä?


      • Anonyymi

        Synti on olemassa koska kylkiluunainen uskoi puhuvan käärmeen valheet taikapuun hedelmästä. Älkää naurako, tämä on vakavaa eikä mitään satua...


    • Anonyymi

      Kaikkea se kapitalismi teettää.

    • Anonyymi

      Olen huomannut tuon ilmiön kyllä...ihmiset ovat hyvin monin tavoin vinksahtaneita tänä päivänä

    • Seksi-irstailu on kivaa ja masturbointi vähentää miehillä eturauhassyövän riskiä.

    • Anonyymi

      Terve ihminen on häveliäs ja omaa itsesuojeluvaiston.

    • Anonyymi

      No voi voi nyt sentään Oletko pyytänyt rukoilemalla jumalalta tai jesseltä apua ?

    • Anonyymi

      Kerro ensin, mitä on seksi-irstailu, niin otan siihen sen jälkeen kantaa. kantaa.

      • Anonyymi

        Kyllä sinä tiedät.


      • Anonyymi

        kunhan saat tietää niin otat siihen itse osaa...


    • Anonyymi

      Aika Woke on aloittaja !

    • Yritetäänkö sitä normalisoida, vai onko se "normaalia"? Nuorisolle se ainakin on normaalia, varmaan monille muillekin. Tuollainen myy, sillä voidaan myydä miltei mitä tahansa melkein kenelle tahansa.
      Mutta pitääkö se olla julkista? Ehkä olisi parempi että olisi alan harrastajille omia yksityistilaisuuksia, kuten tämä seksi-risteily josta iltalehdissä kerrottiin.

      Uskonto taas haluaa omia seksuaalisuuden itselleen, ja kontrolloida ihmisiä sitä kautta. Se on toiminut jo vuosituhansien ajan, papilta on pitänyt hakea lupa irstailuun, sitten kaikki on sallittua kunhan on saatu papin siunaus. Pappi, tai paavi, jumalan edustaja maan päällä, henkilö jolla on suora yhteys itseensä jumalaan.
      Kaikki uskonnot ovat henkilökultteja joissa palvotaan kuvitteellisia tai oikeita henkilöitä (pappeja).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      236
      6547
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      52
      4606
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4421
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4219
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3713
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3618
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3596
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3501
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3283
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2425
    Aihe