Jotenkin sitä luulisi, että kun ihminen on pitkälle kouluttautunut, hän olisi myös sivistynyt, fiksu ja viisaskin. Näinhän asia ei kuitenkaan aina ole.
Ei luulo, vaan tieto
9
489
Vastaukset
- Anonyymi
Jos minua tarkoitat niin en ole väittänytkään olevani fiksu ja viisas vielä vähemmän.
- Anonyymi
Riippuu, ootko Kiutulta tai Tuohiperältä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riippuu, ootko Kiutulta tai Tuohiperältä.
Täällä Vimpelissä on ihmiset fiksumpia kun esimerkisi matkailu kunnassa , jossa asiat eivät ole järjestyksessä . Hyvin epäselvätilanne on kylpylä Kivitipussa, samoin vieraslaituri joka valmistui hiukan epäselvissä olosuhteissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä Vimpelissä on ihmiset fiksumpia kun esimerkisi matkailu kunnassa , jossa asiat eivät ole järjestyksessä . Hyvin epäselvätilanne on kylpylä Kivitipussa, samoin vieraslaituri joka valmistui hiukan epäselvissä olosuhteissa.
Sitä tarkoitin että täällä Vimpelissä ihmiset on fiksumpia, Kivitipun maisemissa.
- Anonyymi
Kenestäköhän nyt on kyse?
- Anonyymi
Opintiellä häiriköivät keskenkasvuiset rääpäleet eivät ole koskaan edes kuulleet sanaa fiksu.
Ja sama asia pätee heidän aivan yhtä typeriin vanhempiinsa.
- Anonyymi
Ei tietenkään ole. Ne jotka ovat itse kouluttautuneet pitkälle, myös tietävät tämän ihan normaalin tosiasian. Älykkyys ja viisaus eivät ole sama asia.
- Anonyymi
Se on kato sellainen juttu että älyä ei voi jakaa eikä se periydy,sen huomaa kun vähänkin seuraa tiettyjen ihmisten käyttäytymistä,mutta viisauksia voi jakaa,jopa niin ylenpalttisesti että menee typeryyksiin asti.
- Anonyymi
Ja mikä pahinta, aletaan valehdella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3112784Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä522604- 1201712
- 1181410
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301265PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441221- 691080
- 741079
- 701010