Miten woke nyt? Trumpin hallinto joutuu tyytymään sähköautoihin.
https://www.nytimes.com/2025/02/12/us/politics/trump-tesla-musk-cybertruck.html
https://www.nytimes.com/2025/02/12/us/politics/trump-tesla-musk-cybertruck.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Trump haluaa olla kuin kamunsa Putin . Oligarkit rikastuu !
Trumpin prinssit, kristillistä siunausta projekteille.
Tyylilaji taisi olla menestyskristillisyys.
Menestysteologia on pelottava ilmentymä kristinuskossa. Protestanttisen aluterilaisen a sitä on vaikea ymmärtää ja hyväksyä. Olisiko uskonnollisista liikkeistä vapaamuurarit lähin kotimainen menestysteologia?
"Menestysteologian keskeisimpänä tunnusmerkkinä pidetään taloudellisen menestyksen korostamista, jota perustellaan Haginin opetuksilla ja Haginin ilmestystiedolla sekä viittaamalla joihinkin yksittäisiin Raamatun jakeisiin.
Toinen keskeinen tunnusmerkki on opetus uskovan auktoriteetista. Tällä tarkoitetaan sitä, että menestysteologisen opin mukaan uskova ihminen pystyisi tekemään samoja tekoja kuin Jeesus, eli herättämään kuolleita, ajamaan riivaajia, parantamaan sairaita, kävelemään veden päällä ja käytännössä olisi voimassaan Jeesuksen veroinen."