Ei voi olla tosi ettei niitä kaadettuja ja kuljetettuja puita käytetä vaikka ne on kuljetettu jo ympäri suomea. S.ta na . Nythän nuotkin on vain lisäämässä hakkuita ja lisäämässä ilmastonmuutosta tässä maassa on menetetty järki niin metsäyhtiöissä valtiossa nuin luonnonsuojelioiltakin joka kohta ppitäisi kirjoittaa lainausmerkkejensisään.
Raakkkku tuho puut hukkaan!
1
843
Vastaukset
- Anonyymi
Hukkajoen hiljaiset marttyyrit : Julkisen oikeuttamisen analyysi Hukkajoen raakkuihin liittyvästä julkisesta keskustelusta
https://lauda.ulapland.fi/handle/10024/66516
"Tutkielmani keskeinen johtopäätös on, että Hukkajokea koskevaa julkista keskustelua ohjasivat vahvasti antroposentriset ja kapitalosentriset maailmankuvat, jotka loivat jännitteen taloudellisten intressien ja luonnon monimuotoisuuden suojelun välille. Lajienvälisen politiikan näkökulmasta Hukkajoen keskustelu toimi hetkenä, jossa ihmisyhteisön ja raakkujen välistä suhdetta määriteltiin uudelleen, ja raakut nousivat osaksi poliittista tilaa kuolemallaan ja läsnäolollaan."
https://www.vauva.fi/keskustelu/6083447/hukkajoen-hiljaiset-marttyyrit-julkisen-oikeuttamisen-analyysi-hukkajoen
“Raakuissa nähdäkseni manifestoitui pinnan alla kytenyt kiukku” : Metsäteollisuuden ja luonnon välinen suhde syksyn 2024 raakku-uutisoinnissa
https://osuva.uwasa.fi/handle/10024/19546
"Tutkielma osoittaa, että Suomessa luonnon hyvinvointiin suhtaudutaan vakavasti ainakin silloin, kun luontoa kohtaan toimitaan väärin ja aihe nostetaan keskusteluun. Tutkielman myötä voidaan sanoa, että suomalaiset kokevat luonnon tärkeäksi, mutta eivät ole valmiita asettamaan sitä kaiken muun yläpuolelle."
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145