Mistäpäin suomea Kiljusen suku on lähtöisin...

Olisi kiva tietää tämä asia.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

savolaisia kuulemma ompi

Äänestä
  • Venäjältä. Vaimot myös. Siirtää rahaa venäläisiin seuroihin.

    Äänestä

Ruokolahti. Ruokotonlahti kun skimmosta skyse.
Onko suku kuitenkin kaukaa vennäältä... Demari kun on niin ei tarvitse edes olla kun voi olla epäilyttäviä toimia, niin kuin sillä onkin ollut. Opportunisti ja komunistihan se on.

Äänestä

Uralin vuorilta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisi kiva tietää tämä asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu