Vastaan voi tulla murhanhimoinen kantasuomalainen. ;)

Anonyymi-ap

Yhteiskunta
Maahanmuutto

Suomessa kantasuomalaiset - ei maahanmuuttajat - lisäävät rikollisuutta
Moktar.Gubta
2019-10-26 11:32:19

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006285598.html
Tässäpä sitä on uusinta tietoa Suomen ja Pohjoismaiden henkirikoksista.

Suomi on henkirikosten mallimaa. Meillä tehdään Pohjoismaista selkeästi eniten henkirikoksia. Toki erojakin Pohjoismaiden välillä on. "Muualla kuolettava väkivalta on keskittynyt suuriin kaupunkeihin, mutta Suomessa se on yleisintä Itä- ja Pohjois-Suomen maaseutualueilla." Meillä ovat vallalla vielä perivenäläiset tavat; juodaan ensin yhdessä ja sitten tapetaan kaveri.

Muutakin mielenkiintoista löytyy. " Ruotsissa joka neljäs (25%) henkirikos tehdään ampuma-aseella, kun Suomessa ampumalla tehdään 17 prosenttia henkirikoksista."
Ruotsin ja Suomen luvut ovat hämmästyttävän lähellä toisiaan. Tämän palstan puheet siitä, että Ruotsissa ammutaan alvaariinsa ovatkin pötypuhetta.

Tutkimuksen mukaan Ruotsissa "maahanmuuttajat tekevät suhteessa enemmän henkirikoksia kuin kantaväestö, mutta Suomessa ja Islannissa ero ei ole niin suuri kuin muissa maissa.". Mielenkiintoinen asia tämäkin. Jos Ruotsissa maahanmuuttajat lisäätkin rikollisuutta, meillä tappavat kantasuomalaiset toisiaan.

Paha juttu tuo kantasuomalaisten rikollisuus. Pitääkin katsella kaupungilla eteensä ja välttää pimeitä kujia. Vastaan voi tulla murhanhimoinen kantasuomalainen. ;)

8

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vance sanoi että tuhon tiellä eurooppa-maahanmuutto kuriin

    • Anonyymi

      Kuin poliisi taponen tuo moktar gubta

    • Anonyymi

      Hysss

    • Anonyymi

      Pari kertaa joutunut sipasemaan islamistia käkättimeen aamun pikkutunneilla. Ihan vaan siitä syystä kun meillä oli eri näkemys minun lompakon ja puhelimen omistussuhteesta.

    • Anonyymi

      Vastaan voi tulla murhanhimoinen kantasuomalainen. ;)

      Ei mikään ihme,sillä me katsomme veroloisia ja raiskaajia eritavalla.
      Monttu kutsuu ja Pohjanmaalla mora keuhkoon.
      Ei tuomita kaikkia mutta kaikki vitun taksit mamut ja AFGAANIT !
      Afgaani islamilla on niin kanan aivot,että raiskaa heti rajalla.
      Mutta niin myös lähes kaikilla patapää Islameilla.
      Kaikki nää pitää munahenrikit pois saada,Arabi on osaamaton apina,Aasian ihmiset on tehokkaita ja osaavat hyvin !

    • Anonyymi

      moktar gubta sdp kehuu

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      202
      2472
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1335
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1078
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      98
      1063
    7. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1048
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe