Persujen pitäisi nyt valita

Mielestäni persuilla on nyt valinnan paikka. Joko ovat Ukrainan puolella tai Trumpin, Putinin, Vancen, AFD:n ym. puolella. Ei voi ajaa kaksilla rattailla. Nyt ryhtiä persut ja päätöksiä!
7102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mäkelä käski ulkoministeriämme olla puuttumatta USAn ulkopolitiikkaa. Mutta Mestari Halla-aho sai kritisoida USAta ilman Mäkelän moitteita. Kummallista touhua persuilta kertakaikkiaan.

Äänestä
  • Älä suotta valehtele persu ja laita noita asiaan kuulumattomia linkkejä. Valitse mieluummin puolesi, Ukraina vai Venäjä eli Suomi vai Venäjä?

    Äänestä

Ainakin Purra ja Mäkelä ovat jo kertoneet pitävänsä Vancen puheita hyvinä ja raikkaina tuulahduksina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielestäni persuilla on nyt valinnan paikka. Joko ovat Ukrainan puolella tai Trumpin, Putinin, Vancen, AFD:n ym. puolella. Ei voi ajaa kaksilla rattailla. Nyt ryhtiä persut ja päätöksiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu