Torikauppa oli ennen järkevää.
Kun ihmiset myivät tavaraa heihin sai yhteyden ja asioista saattoi neuvotella.
Nyt toridiilihinta näyttää kiinteältä ja lisäksi tulee Shiebbsteditin siivu päälle.
Niimpa en ole kiinnnostunut diilistä sen enempää kuin Jaajosta tai Don Trumpistakaan.
Toridiili paska diili
6
281
Vastaukset
- Anonyymi
En kauppaa ikinä Torista enää.
Ei toimi.- Anonyymi
Toimii perinteisellä tavalla hyvin. ToriDiiliä en ota, koska siinä on siemenet uudelle Vastaamolle.
- Anonyymi
On huomattu. Etenkin isompia maksuja saa odotella, vaikka ostaja hyväksyisi kaupan heti paketin hakiessaan, niin rahat jostain syystä viipyilevät Schibsted-konsernin tilillä.
Reilu parin satkun kaupasta välittäjä ryöstää yli kympin, tekemättä itse mitään ja jemmailee summaa päiväkausia. Korkojen takia luonnollisesti.
Kun kauppoja tapahtuu vuorokaudessa tuhansia, ovat myös yhteenlasketut summat suuria. Siksi niitä kannattaa jemmailla. - Anonyymi
Toridiili on aivan täyttä roskaa, ei kannata edes harkita sitä.
- Anonyymi00007
Tori muuttunut todella surkeaksi viimeisten 3 vuoden aikana, ennen kauppa kävi hyvin, nyt ei ole kun muutama katselukerta ilmoituksissa viikon aikana ja tietysti kun ei ole katselijoita ei synny kauppoja.Tori on erittäin sekava ja säännöt ei koske kaikkia ilmoittajia.
- Anonyymi00008
Mitkä säännöt ei koske kaikkia?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273545Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142790Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1202708Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162388Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182102Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771752Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261656Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.411348- 1441334