Jokaisesta Eu maasta

Vähintään 5000 sotilasta Eu joukkoihin maita on 23 joten siinä olisi jo kunnon joukko pikakomennuksiin Isoista maista kuten Puola heillä varmaan potentiaalia enemmänkin
16160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sinä ja pekkahoo Suomelta.

Äänestä
  • Toivottavasti EU saa pian aikaan jotain yhteisen puolustuksen puolella.
    Aikaa on vähän, jos Ukrainaan tulee tulitauko. Putin hautoo jo seuraavaa hyökkäystä.
    Miesvoiman lisäksi tai tilalle enemmän nopeasti liikuteltavaa sotakalustoa.

    Äänestä

Kannattaisiko hakea ammattiapua jos noin pahoja pelkotiloja on. Älä lue enää iltalehtien sodan lietsonta otsikoita, ei meitä mikään uhkaa.

Äänestä

Nyt kun Putin saa kaikki tahtonsa läpi niin miksi lopettaisi ja kun hän haluaa Tsaariksi Tsaarin paikalle

Äänestä

Putin on jo maa-alueissa voittanut, Venäjä saa tämän hetkiset alueet eikä se muuta tarvitse..EU saa kyllä rakennella itselleen EU joukot ja tökätä ne Ukrainaan mutta sota on siinä vaiheessa jo ohi, onhan se toki hyvä ollakin...mutta vallattuja alueita ei Ukraina enää saa

Äänestä
  • Kauppasaarto ja venäläisten pääsy länsimaihin estetään, kunnes on vetäytynyt toisen maan alueilta. Luulen että se tehoaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kauppasaarto ja venäläisten pääsy länsimaihin estetään, kunnes on vetäytynyt toisen maan alueilta. Luulen että se tehoaa.

    "Länsimaat"...hyvä jos 20% maailmasta....

    Äänestä

Luuletko että jotain kylmää plänttiä jossain susirajan takana mikään sivistysmaa puolustaa?

Äänestä
  • Eihän eurostoliitolla tai natolla ole edes aseita kuin muutaman päivän sotaan. Ryssällä niitä on rajattomasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Eihän eurostoliitolla tai natolla ole edes aseita kuin muutaman päivän sotaan. Ryssällä niitä on rajattomasti.

    Ottavat nyt opikseen Ukrainassa ja siellä on käynnissä valtava asetuotanto jota ei ikinä siellä olla nähty. Siinähän sitten puolustetaan muutaman ritsan kanssa tätä maata.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ottavat nyt opikseen Ukrainassa ja siellä on käynnissä valtava asetuotanto jota ei ikinä siellä olla nähty. Siinähän sitten puolustetaan muutaman ritsan kanssa tätä maata.

    Siis Venäjällä on valtava asetuotanto.

    Äänestä

  • Tarkoitan että kun Suomi on tullut juuri metsästä kansana, ja Euroopan suurilla mailla on jopa tuhansia vuosia vanha historia, niin tässä mielessä käytin sanaa - sivistysmaa.

    Äänestä

Nyt aniliysi.

"Analyysi: Eurooppa lähettää sotilaitaan Ukrainaan – Muuten vaarana on Trumpin ja Putinin liitto"...

Sodan ei anneta loppua...

Äänestä
  • "Eurooppa lähettää sotilaitaan Ukrainaan"

    Edelleen näissä puheissa tarkoitetaan rauhan turvaamista, ei sotajoukkoja. Ja joo, sota on loppunut jo ajat sitten kun tuokin EU:lta konkretisoituu

    Äänestä

Ai uhreiksi?
Päättäjiäkö?
Tasa-arvon nimissä ei kansaa saa Pakottaa!

Äänestä

Ei woke kansaa sotaan pakottaa. Joku voi pahoittaa mielensä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vähintään 5000 sotilasta Eu joukkoihin maita on 23 joten siinä olisi jo kunnon joukko pikakomennuksiin Isoista maista kuten Puola heillä varmaan potentiaalia enemmänkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu