B52 pommikone kävi Suomessa ydinhyökkäysharjoituksissa, missä tämä kone on? Nyt kun näyttäisi siltä että USA ei tule missään tapauksessa suorittamaan Venäjälle minkäänlaista iskua kun tuntuvat olevan veljeksiä keskenään.
Missä B52?
Anonyymi-ap
19212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Se on siellä missä sinäkin sergei
ja me emme ole edelleenkään ystäviä.
Meistä ei koskaan tule ystäviä
sergei
Mistä arvasit, täällähän se B52 on Venäjällä.
Otatko kopin kun pudotetaan pommi?
😂😂😂😂
Kyllähän me olemme ystäviä. Vähän ajan kuluttua myös naapureita 😉. Juomme yhdessä votkaryypyt uuden isänmaamme kunniaksi.
😁😁😁
Epäilenpä että Yhdysvaltojen sotaharjoittelu Suomessa on tästä eteenpäin aika minimaalista. USA patoaa Venäjän avulla Kiinan mahtia joka näattii tällä hetkellä Venäjän luonnonvaroista täysin siemauksin.
Kone ei Suomessa enää kauaa pyöri. Usaa ei kiinnosta epämääräiset arvot omaavan Euroopan puolustus. Se on bye bye assholes, koittakaa pärjätä!
LGBD+ hömppä pilasi Euroopan ja teki siitä puolustuskyvyttömän lihavan lapsen jonka kohta sudet syö.
Karhu tykkää Euroopan lihavasta lapsesta, jonka puolustuskyky on huono 😁.
Millä kyselyllä kyselyikäiset seuravaksi tätä(kin) palstaa aktivoivat ??
Olipa typerä avaus.
Kai se kone on siellä Usan kentällä niinkuin aina.
Sieltä tehdään pommituslennot jos on tarpeen.
Ehkä alustus vain totesi että B52 ei enää Suomessa vieraile, maailman tilanne on nyt aivan eri kuin kuukausi sitten. Nyt pitäisi olla kaikille selvää se ettei Yhdysvallat ajaudu suursotaan Venäjän kanssa yhdenkään Euroopan valtion tai edes koko Euroopan takia.
Tottakai vierailee, todennäköisesti tulee kesän lentonäytökseen.
Nimenomaan tulee taivaalta alas.
Juu, laskeutuu tyylikkäästi suomalaiselle lentokentälle.
Miltä Moloch tuntuu kun ollaan omillaan? Kun sitä ameriikan setää ei ole olemassakaan joka tulee tiukan paikan tullen apuun, tai on se olemassa mutta täysi hulttio.
Moloch itkee itsensä uneen.
USA ei edelleenkään ole lähdössä NATO:sta ja Suomen liittolaisina on 30 muutakin maata. Emme ole yksin.
Tiltu on kova poika keksimään muille pelkoja.