Koiraviha pahinta Soukassa

Anonyymi-ap

Mikä ihmisiä vaivaa? Levittelevät koirille myrkyllisiä valkosipulinkynsiä, raakoja lihakimpaleita ja lihapulliksi muotoiltuja kovia rakeita sisältäviä ansoja koirille. Onko asialla yksi ihminen vai useampia? Osoittaa todella vastenmielistä käytöstä ja on julma eläinsuojelurikos. Lisäksi se on roskaamista. Houkuttelee varmasti rottiakin lähistölle. Entä jos joku pieni lapsi nappaa myrkyttäjän lihapullan suuhunsa. Riittää jo jos laittaa pilaantunutta lihaa suuhunsa.

4

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koira (ja kissa) on lemmikki.

      Niille tuodaan ruoka Kiinasta, Hollannista, Saksasta jne. Hirveä rekkaralli joka päivä Suomen teillä.

      Suomalaiset eivät tee enää lapsia, ottavat itselleen koiria.

      Meidän kaupungissa suljettiin viimeinen vauvaliike. Tilalle tuli 3 Musti&Mirri liikettä. Tämän lisäksi Marketeissa on enemmän koiranruokaa kuin vauvaruokaa!

      Koirat paskovat kaiken kadulle ja lähiluontoon! Saako ihminen paskoa ilman sakkoa?

      Vaikka koirat pilaavat ilmaston (ruoka) he eivät maksa veroja!

      Ei ole sakkoa koiran paskasta kadulla!

      Itse ehdotan koiraveroa aluksi 1000€/vuosi. Sitä voi nostaa, mutta noin diesel auton käytyövero vähintään!

      Ulkona paskominen 200€ sakko!

      Miksi se koiran omistaja ei paskota sitä koiraansa omaan pihaan???

      Miksi se viedään paskalle naapurin pihaan tai portin pieleen.

      Miehet eivät paskoja juuri korjaile. Naiset ahkeramnin!

    • Anonyymi

      Koiria on yksinkertaisesti liikaa! Niille rakennetaanko koirapuistoja verorahoilla, toisten ihmisten taskuista otettua rahaa.

      Koira paskankeräys astiat ja muu riesa!

      Koirat kusevat kaupungin täyteen ja paskovat toisten pihoille, jalkakäytöville ja talojen perustuksille, porteille. Kiinteistön omistajana joudun siivoamaan niitä joka ikinen päivä. Jos näille "oman pusi pusi lellukan" omistajilla käy sanomassa jotain, nämä sanovat "muuta pois"!!

      Nämä eivät muka "eläinystävinä" edes tajua sitä, että koira on laumaeläin. Kun yksi koira kusee ja paskoo tähän nurkkaan, käyvät siihen sitten paskomassa ja kusemassa kaikki ne 450 koiraa jotka siitä ohi kulkee!!

      Nämä ajattelee vain, että "miten hänen pikku nallukalle voi joku olla ilkeä". Kaikki koirat eivät ole "pikku nallukoita". On ollut niin isoja läjiä, että lapioon ei mahdu!

      Ja tykkääkö se koiran omistaja itse, jos tuon sen paska kasan hänen portaille??

      Mitä?

      • Anonyymi

        Meillä ei ole koiraa, mutta pihatöitä tehdessäni siirrän pihani sisäpuolelle ilmestyneet kikkareet tielle, kohtaan jossa typerästi käyttäytyvä koiran ulkoiluttaja pimeän tultua kulkee koiransa kanssa. Se on saattanut jopa toimia vinkkinä. Olen ajatellut myös laittaa kakkapussirullan aidantolppaan johon kyltin , että saa jos itseltä unohtui.
        Sekajätteille tarkoitettuja pienehköjä roskiksia koiran kuvalla, joihin kakkapussit heittää voisi myös lisätä ulkoilureiteille. Mitenkä muuten ratsastajat toimivat kun tallien lähistöillä hevosetkin kakkaavat kulkiessaan keskelle kulkuväyliä...eivät keräile kakkaroita mihinkään.


    • Anonyymi

      Miksi yrittää myrkyttää viattomia ja syyttömiä lemmikkieläimiä ja sen ohella muitakin eläimiä, jopa pieniä ymmärtämättömiä lapsia? Varmaan kannattaisi keskustella hihnan päässä olevien kanssa kasvotusten asiasta. Toisinaan kyllä, myös Soukassa näkee aikuisten ihmistenkin, yleensä miespuolisten pissaavan julkisella paikalla. Hätä ei lue lakia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      41
      3446
    2. 35
      2948
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2809
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      69
      2300
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1772
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      85
      1482
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      65
      1046
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1016
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      77
      987
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      837
    Aihe