Mikä ihmisiä vaivaa? Levittelevät koirille myrkyllisiä valkosipulinkynsiä, raakoja lihakimpaleita ja lihapulliksi muotoiltuja kovia rakeita sisältäviä ansoja koirille. Onko asialla yksi ihminen vai useampia? Osoittaa todella vastenmielistä käytöstä ja on julma eläinsuojelurikos. Lisäksi se on roskaamista. Houkuttelee varmasti rottiakin lähistölle. Entä jos joku pieni lapsi nappaa myrkyttäjän lihapullan suuhunsa. Riittää jo jos laittaa pilaantunutta lihaa suuhunsa.
Koiraviha pahinta Soukassa
4
179
Vastaukset
- Anonyymi
Koira (ja kissa) on lemmikki.
Niille tuodaan ruoka Kiinasta, Hollannista, Saksasta jne. Hirveä rekkaralli joka päivä Suomen teillä.
Suomalaiset eivät tee enää lapsia, ottavat itselleen koiria.
Meidän kaupungissa suljettiin viimeinen vauvaliike. Tilalle tuli 3 Musti&Mirri liikettä. Tämän lisäksi Marketeissa on enemmän koiranruokaa kuin vauvaruokaa!
Koirat paskovat kaiken kadulle ja lähiluontoon! Saako ihminen paskoa ilman sakkoa?
Vaikka koirat pilaavat ilmaston (ruoka) he eivät maksa veroja!
Ei ole sakkoa koiran paskasta kadulla!
Itse ehdotan koiraveroa aluksi 1000€/vuosi. Sitä voi nostaa, mutta noin diesel auton käytyövero vähintään!
Ulkona paskominen 200€ sakko!
Miksi se koiran omistaja ei paskota sitä koiraansa omaan pihaan???
Miksi se viedään paskalle naapurin pihaan tai portin pieleen.
Miehet eivät paskoja juuri korjaile. Naiset ahkeramnin! - Anonyymi
Koiria on yksinkertaisesti liikaa! Niille rakennetaanko koirapuistoja verorahoilla, toisten ihmisten taskuista otettua rahaa.
Koira paskankeräys astiat ja muu riesa!
Koirat kusevat kaupungin täyteen ja paskovat toisten pihoille, jalkakäytöville ja talojen perustuksille, porteille. Kiinteistön omistajana joudun siivoamaan niitä joka ikinen päivä. Jos näille "oman pusi pusi lellukan" omistajilla käy sanomassa jotain, nämä sanovat "muuta pois"!!
Nämä eivät muka "eläinystävinä" edes tajua sitä, että koira on laumaeläin. Kun yksi koira kusee ja paskoo tähän nurkkaan, käyvät siihen sitten paskomassa ja kusemassa kaikki ne 450 koiraa jotka siitä ohi kulkee!!
Nämä ajattelee vain, että "miten hänen pikku nallukalle voi joku olla ilkeä". Kaikki koirat eivät ole "pikku nallukoita". On ollut niin isoja läjiä, että lapioon ei mahdu!
Ja tykkääkö se koiran omistaja itse, jos tuon sen paska kasan hänen portaille??
Mitä?- Anonyymi
Meillä ei ole koiraa, mutta pihatöitä tehdessäni siirrän pihani sisäpuolelle ilmestyneet kikkareet tielle, kohtaan jossa typerästi käyttäytyvä koiran ulkoiluttaja pimeän tultua kulkee koiransa kanssa. Se on saattanut jopa toimia vinkkinä. Olen ajatellut myös laittaa kakkapussirullan aidantolppaan johon kyltin , että saa jos itseltä unohtui.
Sekajätteille tarkoitettuja pienehköjä roskiksia koiran kuvalla, joihin kakkapussit heittää voisi myös lisätä ulkoilureiteille. Mitenkä muuten ratsastajat toimivat kun tallien lähistöillä hevosetkin kakkaavat kulkiessaan keskelle kulkuväyliä...eivät keräile kakkaroita mihinkään.
- Anonyymi
Miksi yrittää myrkyttää viattomia ja syyttömiä lemmikkieläimiä ja sen ohella muitakin eläimiä, jopa pieniä ymmärtämättömiä lapsia? Varmaan kannattaisi keskustella hihnan päässä olevien kanssa kasvotusten asiasta. Toisinaan kyllä, myös Soukassa näkee aikuisten ihmistenkin, yleensä miespuolisten pissaavan julkisella paikalla. Hätä ei lue lakia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1534697Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi2044014Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi352720Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs122517100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es372248Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks151831Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1221697Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491494- 371422
Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo341416