1.17 aikaa ja Kanada oli menettänyt 4-0 johtonsa 4-3:een. Sittenhän tulee ne kuuluista Suomikiekon munaukset. Pelätään voittamista. Lopun peli ja maali tyhjiin oli koko kuva Suomen pelistä: ihan kuin Suomen jalkapallojoukkue, joka ei saanut yhdessäkään pelissä 4 syöttöä omille.
Olisi ollut suoranainen ihme, jos olisi mennyt jatkoajalle, mutta laukauksia olisi pitänyt olla enemmän. Kanada oli todellakin möhliä. Skandaalihan se olisi ollut. Suomi ei tehnyt "ruotsit" vaan pelasi luokattomasti. Ihan oikein kun hävisittä. Ensimmäinen erä ratkaisi ottelun ja 5 minuuttia. Hyvää yötä.
Olipa nolo loppu
7
182
Vastaukset
- Anonyymi
En ole vuosiin nähnyt näin huonoa peliä Kanadaa vastaan.
- Anonyymi
Kunnon tunarointia miljoonamiehiltä.
- Anonyymi
hei kuulkaas mua alako vituttaa nii paljkon ku tilanne oli 4-0 että läksin nukkuun mut isä kahto loppuun asti ja huus mulle "tuu nyt sieltä sängystä pois katsoon tätä jännittävää loppua"
emmä jaksanut nousta . Oli turhauttavaa katsoa niin huonoa lätkää kun Suomi menetti kiekkoja ihan tolkuttoman paljon ja paremmalla pelillä Leijonat olis haastanut Kanadan koska perustelen sen sillä että meillä Suomella on nykyään riittävän hyvä /kova materia haastaan Kanadan.
Näytti siltä että Kanadan pelinopeus oli liikaa että Suomi ei saanut aina kanadan nopeutta eliminoitua. - Anonyymi
Te fanipojat ette huutaneet tarpeeksi kotikatsomoissanne!
Mertarannan sanoin: Ja nyt huudetaan!- Anonyymi
Mertaranta on jo 69 v äijä. Mtvn pitää potkia hänet pois lähetyksistään , antaisi jo tilaa nuoremmille.Huuto " ihanaa leijonat" ei sopinut eiliseen NHL turnaukseen!
- Anonyymi
Ylimainostettu NHL turnaus ja koko jääkiekko. Tv:ssä on kuukausia esillä asia ja Suomen tulos oli huono. Muu urheilu ei saa näkyvyyttä, Ylen ja Mtvn urheilutoimittajat on aivopessyt katsojat.Onneksi on muita kanavia.Esim. ravit ei saa julkisuutta vaikka suomalaisia menestyy Ruotsissa.
- Anonyymi
Eikä juuri mitään ole kirjoitettu esim. iltapäivälehdissä ampumahiihdon MM-kisoista! Kyseessä on sentään 10 x suositumpi talvilaji ainakin keski-Euroopassa sekä mm. Sloveniassa ja italiassa kuin perinteinen murtomaahiihto. Tänään taas naisten normaalimatka. ja veikkaan että jos Minkkinen ei sijoitu vähintään 10 parhaan joukkoon, ei ilta-sanomat kirjoita sanaakaan siitä kisasta. Itse fanitan ranskattaria, samoin vaimoni ja hänen veljensä ym.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va285924SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545485Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2994331HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant33569Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223538Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592622Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428