On siinä Purralla valvominen, että pitää ”omansa” koossa!
Älä sekoile Jani Mäkelä
Anonyymi-ap
24251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Se on vaan ainoa asia tuo sekoilu, mikä Mäkelältä onnistuu.
Eihän se muuten olisi persu .
Kaikkea se maa päällään kantaa, persujakin.
Mäkelä puolustaa Trumppia eli Putinia. Halla-aho vastustaa Trumppia eli Putinia kuitenkin pitkään ihailtuaan häntä. Purra sekä puolustaa että vastustaa Trumppia eli Putinia. Ota näistä sitten selvää.
Hullunkuriset persut.
PS-johto täysin sekaisin näkemyksissään koskien Trumppia. Valitettava totuus on se, että nykymaailman suurvaltojen johtajista Trump on kaikkein häiriintynein!
PS-eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jani Mäkelä kutsui Vancen puhetta ”oppitunniksi Euroopalle”. Mäkelä ja muut PS:n Trump-kannattajat tulevat kyllä itse saamaan oppitunnin TRUMPISTA tulevaisuudessa. Toivottavasti siinä samassa ei tule ”lopullista oppituntia” koko itsenäiselle Suomelle!
"Yhdysvaltoja pitää voida arvostella, vaikka se on tärkeä liittolainen. Tätä mieltä on enemmistö STT:n haastattelemista puolueiden johtavista poliitikoista. Ulkoministeri Elina Valtonen (kok.) saa toiminnalleen laajaa tukea. Valtonen sanoi Münchenin turvallisuuskokouksessa perjantaina, että Yhdysvaltojen ”pakka on sekaisin” Ukraina-politiikassa, koska sillä ei vaikuta olevan suunnitelmaa.
Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtajan Jani Mäkelän mielestä ulkoministerin pitäisi miettiä vastaisuudessa tarkemmin, miten puhuu Yhdysvalloista."
Paras persu on kuollut persu.
Persuin ihanteita ja toivoja ovat Putin ja Trump .
Jani-parka on jo paniikissa, koska tietää työttömyyskortiston odottavan viimeistään 2027.
Tapahtuu "linsdtrömit" ?
Vääjäämättä.
Jani Mäkelä oli jo viime eduskuntavaaleissa 18 äänen päässä pudota eduskunnasta. Hän ei ole enää suosituu edes omien kannattajien keskuudessa, sillä henkilökohtainen äänimääränsä romahti edellisiin eduskuntavaaleihin verrattuna. Mäkelä siis pullistelee jo tällä hetkellä olemattomilla poliittisilla lihaksilla ja Purran antaman poliittisen tekohengityksen varassa.
Eipä ihme, että Mäkelän tollake yrittää tempaista itseään esiin, kun viime kerralla jo oli noin lähellä pudota. Vaikka sama kannatuspudotuspaniikkihan se on koko paskapuolueella, Purran ukontekelelekin hädissään jonkun kaunistelukirjan kirjoittanut akastaan.
On siinä miehellä virka tuolla Mäkelällä. Ei puutu tyhmästä päästä kuin kylähullun virkapipo.
Meinaatko ettei hän halua jatkokaudelle hallituspuolue Perussuomalaisiin 2027 jälkeen?
Halut saattaa ylittää kyvyt. Puheet saattaa olla kovempia kuin teot. On noita itsensä kehujia nähty ja kuultu. Sen lajin veijareita on, että yritän pysyä niistä kaukana.
Tyhmiäkin ne on, persut.
Tällä menolla voi kysyä onko työttömyyskortistoa enää 2027 edes olemassa. Putinin Suomessa sellaista ei tule olemaan!
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011042594.html "niin kauas hallituspaikka karkaa, niin minäkin..."
Maailman "viisain " Jani. Taattua persukamaa:)))
Joo ei kannata Janinkaan toistaa totena äärivasureiden huuteluita, 99,9% niistä kun ei pidä paikkaansa.
Pitäisi nyt ensin itsensä kasassa.
Mäkelä on iso mies kyllä hän purralle pärjää
Raivostuessaan Riikka panee Janilta vaikka hartiat mattoon 5 sekunnissa. Saatte nähdä.
Leikkasihan hän Lapaseltakin munat (ne jo ennestään olemattomat) ihan hetkessä.