Kumit puhkotaan, tuulilaseja ja ovia spreijataan, sairasta.
Parempi kuitenkin tuhota sähköautoja kuin Bensalla kulkevia
Parempi kuitenkin tuhota sähköautoja kuin Bensalla kulkevia
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Poliisiasia.
Ennemminkin lääketieteellinen.
USA ssa tulee tapahtumaan pahempi . ITrumpin diktatuurii haaveet ryssii . USA n kansalaisilla on aivan liian paljon aseita ja räjähteitä käytössään . Ja hulluja sie on pilvin pimein .
Vihervassut toimivat kuin Hitlerin väkivältaiset SA joukot.
Oli odotettavissa, Elon Muskin hienot arvot kismittää viherpaskoja.
Sticker saying "don't buy a swasticar"
https://pbs.twimg.com/media/GitukfGWoAAo5cP.jpg
Minä kokkari tekisin mielelläni samoin . En tykkää äärioikeisto natseista .
Toisaalta vasemmistoaate on käytännössä sama aate kuin natsismi on.
Viherpipertäjät ovat ilmeisesti pikku hilaa heräämässä todellisuuteen, EIHÄN se ajaminen ollutkaan päästötöntä!
https://www.is.fi/autot/art-2000011039234.html
Miksiköhän toi viherlaitavasemmisto uskoo ensin kaiken ihan kritiikittömästi ja vasta hetken päätä seinään hakattuaan avaa silmät ja tutustuu tosiasioihin?
Sähköautojen käyttövoimaveroa voitaisiin nostaa X10!
Mulla on hyvä polttis auto ja siin ei oo puoleen vuoteen ollut jarruja .
No eihän nillä mitään teekkään jos autolla ei ajeta ;-)
Visainen kysymys.
Miten kirjoittasit aiheesta Pahkasikalehteen?
Ei Pahkasikaa ole enää olemassa. Syy miksi se lopetettiin ilmenee mm. tästä viestiketjusta. Todellisuutta ei voinut enää parodioida, koska todellisuudesta on tullut parodiaa.
Tuli työttömiä kuin hissikuskista.
Sun pitää ajaa 100 000 kilometriä että sähköauto olisi päästöttömämpi kuin nykyiset minimaalisesti kuluttavat bensa autot. Harva ehtii ajaa 100 000 kilsaa ennen auton vaihtoa.
Ja tässä puhutaan vasta PELKÄSTÄÄN polttoaineen vaikutuksesta! Kun otetaan mukaan muita kulkemiseen liittyviä päästöjä niin tilanne onkin jo huomattavasti surullisempi sähköauton kannalta!
https://www.is.fi/autot/art-2000011039234.html
Puhumattakaan jos vertailuun sisällytetään ne kaikki metallit ja mineraalit jotka tarvitaan jotta saadaan edes sähköauto valmistettua NIIN aika sanattomaksi vetää että niiden hankintaa edelleenkin suositaan!
Onko vihreet nyt sitten heränneet todellisuuteen vai onko taas kyseessä joku propagandatemppu?
Toisen ihmisen omaisuutta ei saa tuhota, olipa se bensalla tai sähköllä toimiva. Lupaan työntää spaypullon viherkahelin peräaukkoon jos tapaan sotkemassa paikkoja.
Onko sinulla useinkin tuollaisia fantasioita?
Älä ihmeessä, sehän olisi noiden toiveiden täyttymys
Jos se on persu.se haluaa mustaa makkaraa .
Laitan yöllä sinun lukkoosi pikaliimaa!
Kyllä vihervassu saa tuhota toisten omaisuutta.
Kumit puhkee tulee lisää persuja.🍑💦💧🍆🥚🥚
Muskille tuli ainakin yks transu !
Etelä-Afrikkalainen apartheid ajan kasvatti on nyt natseista kiinnostunut . Siitä ei moni tykkää .
E-bensa ratkaisisi monta asiaa. Tonnin autollakin voisi ajaa päästöttömästi.