Zelenski ei ole virallinen Presssa

Vaan vallan kaappareiden asettama Sätky. 2014 Kaappaus .
17181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Putleriko on vapailla /rehellisillä vaaleilla valittu?

Äänestä
  • Kylpä Maidanissa tapettiin ihmisiä kaappareiden toimesta. 2014

    Äänestä

Niin, virallinen presidentti Viktor Janukovyts on Moskovassa maanpaossa.

Äänestä

Putin on syntynyt pressaksi, ja ollut pitempään kuin yhdenkään demokraattisen maan presidentti.
Lavrov on niinikään syntynyt ulkoministeriksi, on ollut jo 25 vuotta virassaan :DDD

Äänestä
  • Tykkään molemmista, mutta etenkin Lavrovista. 🫠

    Äänestä

Opettele edes nimi kirjoittamaan oikein. Tai no oikeestaan sun vouhotukses' palstalla tunnistaa aina siitä, kun kirjoitat Ukrainan pressan nimen väärin.

Äänestä

Zelenskyi valittiin normaalisti vaaleilla, jossa hän sai toisella kierroksella 73 prosenttia äänistä ja voitti siten selkeästi vastahdokkaansa Petro Porošenkon.

Joten ei häntä kukaan mihinkään asettanut, turha ryzzänkätyrin valehdella.

Äänestä
  • Ennen "vaaleja" valta kaapattiin asein ja Janukovytšin tukena olleita kansanedustajia pahoinpideltiin, tapettiin ihmisiä Itä-Ukrainassa ja "vaalien" alla Janukovytš mieliset poliitikot peloteltiin pois politiikasta.

    Äänestä


Kremlin asiamies suoltaa typerää valhetta.

Zelenskyi valittiin presidentiksi avoimilla vaaleilla 2019, jossa hän syrjäytti silloisen istuvan presidentin Petro Porošenkon voittamalla vaalien toisen kierroksen ylivoimaisesti.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Ukrainan_presidentinvaalit_2019

Äänestä

Zelenskyi on valittu presidentiksi rauhan aikana, se on ihan selvä juttu. Sotatilanteessa eivät rauhan ajan käytännöt päde, eikä vaaleja voida järjestää, kun vihollinen painaa koko ajan päälle.

Äänestä

A-studio, nyt alkaa jo vihjailut että USA haluaa kammeta Zelen helvettiin...

Äänestä

Ukrainalla on Laillinen Presidentti toisin kuin Venäjällä missä Putin on ylittänyt toimikautensa

Äänestä

Sori vaan mutta Ukrainassa on sotatila, ja maan perustuslaki takaa pressan laillisuuden.
Vain Peskov ja Zaharova ovat humalapäissään eri mieltä.

Äänestä
  • Kuinkahan paljon Marija Zaharova on joutunut nielemään sp***aa että on päässyt Venäjällä tuohon aemaan?

    Äänestä

Aloittaja on kommunistinen fasistipska, joka ei osaa eikä ole koskaan tehnyt mitään töitä. Ainoastaan vaan tappanut vastapuolen ihmisiä. Pskajuttu.

Äänestä

Älä puhu paskaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaan vallan kaappareiden asettama Sätky. 2014 Kaappaus .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu