Älä vaan anna periksi, valehtele enemmän!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e2998513-c5d1-449c-83ed-33f00949517d
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e2998513-c5d1-449c-83ed-33f00949517d
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hallituspuolueiden kannatus hieman yli 40%.
https://yle.fi/a/74-20144560
Gallubeilla hämätään tyhmiä kandalaisia. Gallupit ei äänestä
Persujen vakioselitys aina, kun puolue kulkee alamäkeen. Gallupit eivät äänestä, mutta näyttävät missä mennään ja hallitukselle ylipäätään näyttää huonoa lukua. Kannatus on vaarassa nitkahtaa alle 40 %:n rajan.
Virhemarginaali 1,6.
- Oppositiopuolue keskustan ja perussuomalaisten välinen ero on kutistunut lähes tasoihin. Eroa puolueiden välillä on vain 1,1 prosenttiyksikköä. Perussuomalaisia äänestäisi nyt 14,3 prosenttia suomalaisista ja keskustaa 13,2 prosenttia.
Kepu pettää aina kuitenkin.
Mutta persujen sekakuoro ulisee ja uhriutuu, kukin omaan tahtiinsa.
Itse kannatan perussuomalaisia. Aate on hyvä mutta jokin mättää. Israelilla olen sitä mieltä että perussuomalaisten pitäisi olla ehdottomasti ykkönen gallupeissa ja vaaleissa. Mistä johtuu että ei ole. Syksyllä 2020 perussuomalaisten kannatus gallupissa oli å sama mikä.
demareilla nyt eli muistaakseni 24, 5. Yksi neuvo perussuomalaiset. Älkää missään nimessä hyväksykö tukipaketteja ulkomaille vaikka vihervasemmisto keskusta ja kokoomus niitä kannattaa!!!