Trump syyttää Zelenskya sodan aloittamisesta!!!

Anonyymi-ap

Suomen Profeetta on puhunut jo kauan sitten,että niin Jumalammekin Syyttää.

17

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän tässä on hauskinta että mediat suomessa kirjottaa tällasta, mutta Ukrainassa ei...

      • Anonyymi

        Jos ukraina ei olisi kohdellut venäläisiä niin kuin kohteli, ei venäjä olisi hyökännyt ukrainaan. Ei annettu edes omaa kieltä käyttää, vaikka venäläisiä oli tai on edelleen 10% ukrainan väestöstä.

        Tämän seuraus näkyi hyvin krimin miehityksen jälkeen - kaikki muistavat - kun virastotalon ukrainalaiset työntekijät marssitettiin kunniakujassa sieltä pois ja heitä pahoinpideltiinkin siinä matkalla. Niin katkeria olivat venäläiset ukrainalaisille virkamiehille oman kielensä kieltämisestä.

        Täysin ymmärrettävää. Ylpeys on jokaisen kansakunnan tuho.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "2014 Zelenskyi aloitti järjestelmällisen vainon venäläisvähemmistöä kohtaan Ukrainassa.
      Siviileitä,jotka yrittivät paeta neonatseja,tapettiin mm.linja-autoihin joita saarrettiin valtateillä.
      Suomen Profeetta sanoi nähneensä näistä kuvatut videot.
      Suuri ja ällöittävä "Zelenskyin salaisuus" on tulossa koko maailmamme tietoon.
      Venäläiset ovat ihmisiä,eivätkä mitään huonompiarvoisia,niinkuin Hitler väitti aikoinaan israelilaisista.

    • Anonyymi

      Onko suomen profeetta luvannut ja Putinille taivaspaikan ja kertonut kertonut hänen tulevan hallitsemaan paratiisia? ;)

    • Anonyymi

      Suomen Profeetta Henri Puumala on verrannut Putinia Raamatussa mainittuun,Barsillai nimiseen mieheen,joka auttoi Daavidia.

      Henri Puumala sanoi myöskin suoraan,,Zelenskyi on Jumalamme Vannoman Valan mukaan psykopaatti.

    • Anonyymi

      Myöskin Nicolai Zeausescu oli psykopaatti.
      Samoin Pol Pot.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Zelenskyi on todellakin ainoastaan vaatimaton koomikko,mutta Suomessakin häntä kunnioitetaan koska täällä voi päästä perätikin Tony Blair instituuttiin,kunhan vain ymmärtää nousta S marketin kassalta ja olla tarpeeksi tomera,sekä haukkua vanhempia ihmisiä.

    • Anonyymi

      Hän tarkoitti polittista linjaa ei hyökkäystä.

    • Anonyymi

      Miten Puumalasta tuli Suomen profeetta? Onko hän todella se odotettu suuri voideltu, jonka perässä uskovat juoksevat? Eikö Raamatun profetiat ja kirjoitukset riitä enää?
      Raamattu kertoo ihmiskunnan historian alusta alkaen ja miten kaikki tulee päättymään kerran. No, jos on tarvetta etsiä joku supervoideltu, niin eiköhän heitä löydy. Se ihmetyttää vaan, kun on jo monta ilmoittanut itsensä Suomen profeetaksi. Kuka on oikeassa?

      • Anonyymi

        Harri veijonen on ykkösprofeetta.
        Hän ennusti Tukholman olympialaisten keihäänheiton voittotuloksen!
        60,12


    • Anonyymi

      Trumpin viimeaikaiset toimet vaikuttavat kuin että hän ei olekkaan uudestisyntynyt Jeesusta Herrana julistavat.
      Ehkä hänellä on anteeksiantamaton omatunto.

      • Anonyymi

        Nyt jos USA suostuu Venäjän vaatimuksen että Ruotsi ja Suomi erotetaan Natosta silloin kannattaa perua myös USAsta tilatut hävittäjät.


    • Anonyymi

      Suomen Profeetta Henri Puumala sanoi,että:
      "Suomen paras puolustus on säilyttää hyvät välit kokoomuslaisen Putinin Venäjään ja ottaa mahdollisimman paljon etäisyyttä sosialidemokraattiseen,Zelenskyin Ukrainaan".

      Raamattu Sanoo:
      "Älä ole ensimmäiseksi heikomman puolella ihan vain siksi,että tämä sattuu olemaan heikko".
      Raamattu Kehoittaa olemaan rehellisemmän puolella.

    • Anonyymi

      Zelenakyi saapui hotelli Mariaan Helsinkiimme ambulanssilla.
      Miksi ei ruumisautoa ollut pyövelin saattueessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      108
      4893
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      114
      2550
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      28
      2467
    4. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2225
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      429
      2101
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      176
      1597
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      107
      1322
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      35
      1157
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      996
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      81
      920
    Aihe