Trump syyttää Zelenskya sodan aloittamisesta!!!

Anonyymi-ap

Suomen Profeetta on puhunut jo kauan sitten,että niin Jumalammekin Syyttää.

17

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän tässä on hauskinta että mediat suomessa kirjottaa tällasta, mutta Ukrainassa ei...

      • Anonyymi

        Jos ukraina ei olisi kohdellut venäläisiä niin kuin kohteli, ei venäjä olisi hyökännyt ukrainaan. Ei annettu edes omaa kieltä käyttää, vaikka venäläisiä oli tai on edelleen 10% ukrainan väestöstä.

        Tämän seuraus näkyi hyvin krimin miehityksen jälkeen - kaikki muistavat - kun virastotalon ukrainalaiset työntekijät marssitettiin kunniakujassa sieltä pois ja heitä pahoinpideltiinkin siinä matkalla. Niin katkeria olivat venäläiset ukrainalaisille virkamiehille oman kielensä kieltämisestä.

        Täysin ymmärrettävää. Ylpeys on jokaisen kansakunnan tuho.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "2014 Zelenskyi aloitti järjestelmällisen vainon venäläisvähemmistöä kohtaan Ukrainassa.
      Siviileitä,jotka yrittivät paeta neonatseja,tapettiin mm.linja-autoihin joita saarrettiin valtateillä.
      Suomen Profeetta sanoi nähneensä näistä kuvatut videot.
      Suuri ja ällöittävä "Zelenskyin salaisuus" on tulossa koko maailmamme tietoon.
      Venäläiset ovat ihmisiä,eivätkä mitään huonompiarvoisia,niinkuin Hitler väitti aikoinaan israelilaisista.

    • Anonyymi

      Onko suomen profeetta luvannut ja Putinille taivaspaikan ja kertonut kertonut hänen tulevan hallitsemaan paratiisia? ;)

    • Anonyymi

      Suomen Profeetta Henri Puumala on verrannut Putinia Raamatussa mainittuun,Barsillai nimiseen mieheen,joka auttoi Daavidia.

      Henri Puumala sanoi myöskin suoraan,,Zelenskyi on Jumalamme Vannoman Valan mukaan psykopaatti.

    • Anonyymi

      Myöskin Nicolai Zeausescu oli psykopaatti.
      Samoin Pol Pot.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Zelenskyi on todellakin ainoastaan vaatimaton koomikko,mutta Suomessakin häntä kunnioitetaan koska täällä voi päästä perätikin Tony Blair instituuttiin,kunhan vain ymmärtää nousta S marketin kassalta ja olla tarpeeksi tomera,sekä haukkua vanhempia ihmisiä.

    • Anonyymi

      Hän tarkoitti polittista linjaa ei hyökkäystä.

    • Anonyymi

      Miten Puumalasta tuli Suomen profeetta? Onko hän todella se odotettu suuri voideltu, jonka perässä uskovat juoksevat? Eikö Raamatun profetiat ja kirjoitukset riitä enää?
      Raamattu kertoo ihmiskunnan historian alusta alkaen ja miten kaikki tulee päättymään kerran. No, jos on tarvetta etsiä joku supervoideltu, niin eiköhän heitä löydy. Se ihmetyttää vaan, kun on jo monta ilmoittanut itsensä Suomen profeetaksi. Kuka on oikeassa?

      • Anonyymi

        Harri veijonen on ykkösprofeetta.
        Hän ennusti Tukholman olympialaisten keihäänheiton voittotuloksen!
        60,12


    • Anonyymi

      Trumpin viimeaikaiset toimet vaikuttavat kuin että hän ei olekkaan uudestisyntynyt Jeesusta Herrana julistavat.
      Ehkä hänellä on anteeksiantamaton omatunto.

      • Anonyymi

        Nyt jos USA suostuu Venäjän vaatimuksen että Ruotsi ja Suomi erotetaan Natosta silloin kannattaa perua myös USAsta tilatut hävittäjät.


    • Anonyymi

      Suomen Profeetta Henri Puumala sanoi,että:
      "Suomen paras puolustus on säilyttää hyvät välit kokoomuslaisen Putinin Venäjään ja ottaa mahdollisimman paljon etäisyyttä sosialidemokraattiseen,Zelenskyin Ukrainaan".

      Raamattu Sanoo:
      "Älä ole ensimmäiseksi heikomman puolella ihan vain siksi,että tämä sattuu olemaan heikko".
      Raamattu Kehoittaa olemaan rehellisemmän puolella.

    • Anonyymi

      Zelenakyi saapui hotelli Mariaan Helsinkiimme ambulanssilla.
      Miksi ei ruumisautoa ollut pyövelin saattueessa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      24
      7435
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      98
      6096
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      114
      4163
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      155
      4154
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      163
      1901
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      1768
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      136
      1660
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1458
    9. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      29
      1428
    10. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1414
    Aihe