Demareiden kosto

Nyt kostetaan kevään 24 epäonnistuneet lakot.
Kärsikää kansa, koska ette tukeneet meitä demareita.
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paljastit sekunnissa itsesi viimeinen lause jäi
sulta vaan kirjoittamatta:
"En ole muuten persu"

Äänestä

Kostonhenkeä on ilmassa. Totta.

Äänestä

Tässä on kyllä kysymys ihan oikeista palkkakiistoista. Ostovoima on kadonnut, kun palkat ovat jääneet jälkeen. Suomi ei voi hyvin, sen näkee lopettaneista ja konkurssiin menneistä yrityksistä. Firmat eivät pyöri kun ihmisillä ei ole rahaa käytettävissään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kostetaan kevään 24 epäonnistuneet lakot.
Kärsikää kansa, koska ette tukeneet meitä demareita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu