Suomen uusi kansalaisuuskoe

500 000 kansalaisuuskokeen reputtanutta perussuomalaista joutuu muuttamaan takaisin Venäjälle.
495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kunhan tätä testiä testataan ensin lakkolaisiin.

Äänestä

Lisään avaukseeni: että lakkolaisille hihamerkit, etteivät saisi palvelua kaupoissa ensiksi! Vasta lakon päätyttyä!

Äänestä

Eiköhän niiltä vasemmiston porukalta aikanaan poistettu kansalaisuus 1918 ja samalla henki pois?

Äänestä

Demari Koiviston tuomat heitetään sinne ensimmäisinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

500 000 kansalaisuuskokeen reputtanutta perussuomalaista joutuu muuttamaan takaisin Venäjälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu